Image default
Wypowiedzi

Herrera po Superpucharze Europy

628-390-herrera-11

Ander Herrera przekonuje, że Manchester United powinien skupić się na wywalczeniu tytułu mistrzowskiego w Premier League, a o wczorajszym starciu z Realem jak najszybciej zapomnieć.

Czerwone Diabły uległy „Królewskim” 2-1, bramkę dla United zdobył Romelu Lukaku. Mistrzowie Hiszpanii stworzyli sobie w tym meczu sporo okazji, ale gdy wyszli na dwubramkowe prowadzenie, oddali pole gry i wtedy udało się zdobyć bramkę kontaktową. Po tym trafieniu mecz się wyrównał, ale jednak to właśnie Real wygrał ten mecz.

Herrera nie krył rozczarowania po końcowym gwizdku arbitra. Hiszpan przekonuje, że trzeba wyciągnąć z tej porażki wnioski i jak najszybciej o niej zapomnieć.

– Musimy zaakceptować fakt, że Real był w tym meczu lepszy. Możemy jednak wyciągnąć z tej porażki trochę pozytywów. Premier League startuje w niedzielę, nie ma co spuszczać głów. Musimy walczyć o tytuł, o jak najwięcej trofeów. W poprzednim sezonie wygraliśmy 3, co jest dobrym wynikiem, ale chcemy więcej. Pierwsze już nam przepadło, trudno. W tym roku gramy na 4 frontach, celem jest wygranie na każdym z nich – powiedział Herrera w wywiadzie dla MUTV.

– Real postawił nam dziś ciężkie warunki. Byli dziś lepsi, ale jednak mam nieodparte wrażenie, że mogliśmy ten mecz zremisować, doprowadzić do dogrywki. Słyszałem, że pierwszy gol dla Realu był ze spalonego, nie wiem ile w tym prawdy, ale to nie ma znaczenia. Do pierwszego gola było naprawdę wyrównanie, ale potem zostaliśmy zdominowani. Rządzili na boisku, trafili na 2:0, ale my się nie załamaliśmy, złapaliśmy z nimi kontakt. Potem pudłowaliśmy, oni też. Niestety przegraliśmy.

Herrera został też zapytany o zbliżający start sezonu Premier League.

– Mamy naprawdę dobrych piłkarzy, klasy światowej. Jestem optymistą, jeśli chodzi o wyniki w tym sezonie. Dobrze wyglądaliśmy w okresie przygotowawczym, teraz walczyliśmy z najlepszym zespołem na świecie. Jesteśmy gotowi na starcie z West Hamem, musimy zacząć od zwycięstwa, na Old Trafford nikt nie akceptuje innego wyniku, niż wygrana United. Zdajemy sobie sprawę, że rywal ma naprawdę mocną ekipę, solidnie wzmocnioną w tym okienku, ale jesteśmy gotowi. Zdajemy sobie sprawę, że to nie będzie łatwy mecz, ale zrobimy wszystko by wygrać – kończy Hiszpan.

Podobne artykuły

Cole: Wierzę, że Alexis zacznie grać na miarę swoich możliwości

Mateusz Motyka

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka