Walczyli, lecz przegrali. Real z Superpucharem Europy!

lukaku-real

Manchester United przegrał 1-2 z Realem Madryt w meczu o Superpuchar Europy. Mimo przewagi Królewskich, Czerwone Diabły były o krok od doprowadzenia do remisu. Bramki w tym spotkaniu zdobywali kolejno, Casemiro, Isco i Romelu Lukaku.

Już w dwie minuty po pierwszym gwizdku, Real Madryt mógł prowadzić 1-0 po dośrodkowaniu Marcelo i strzale z 5 metrów Garetha Bale’a. Drugą znakomitą sytuację Królewscy mieli kilkanaście minut później, kiedy to Casemiro trafił w poprzeczkę. Tuż po tej okazji Czerwone Diabły wyszły szybką kontrą i mogły objąć prowadzenie, lecz strzał Paula Pogby został zablokowany. Jak się później okazało była to najlepsza sytuacja podopiecznych Jose Mourinho w pierwszej połowie. W 24 minucie stało się to czego się najbardziej obawialiśmy, Casemiro dostał dobre prostopadłe podanie, po którym wpakował piłkę do siatki. Jak się okazało, był to gol po ewidentnym spalonym. Ciężko powiedzieć dlaczego w finale Superpucharu Europy nie ma VARu. Do przerwy 1-0 dla Realu.

W drugiej połowie lepiej do gry przysposobieni byli piłkarze Realu i po genialnej akcji Isco i Bale, po której ten pierwszy pakuje piłkę do siatki, podwyższyli wynik spotkania na 2-0. W 61 minucie mogło być po wszystkim, Bale jednak trafia w poprzeczkę.

Gdy wydawało się, że nie ma nadziei dla United, w 62 minucie genialna akcja całego zespołu, w której udział wzięli Darmian, Fellaini, Mkhitaryan i Lukaku, ten ostatni celnie strzela i daje nadzieje fanom Czerwonych Diabłów.

W 81 minucie powinno być 2-2. Rashford znalazł się w sytuacji sam na sam po znakomitym podaniu od Mkhitaryana, lecz jego strzał na rzut rożny wybił Keylor Navas. W doliczonym czasie gry doskonałą interwencją po strzale Asensio popisał się jeszcze David De Gea. Mimo walki, Czerwone Diabły nie zdołały doprowadzić do remisu i to Real Madryt wygrał 2-1, zdobywając Superpuchar Europy.