Image default
Transfery

MEN: Varela bliski odejścia z United

628-390-varela

Jak podaje Manchester Evening News, Guillermo Varela  jest zdecydowany na opuszczenie Manchesteru United, jeszcze w tym okienku.

24-latek wystąpił tylko w jednym spotkaniu, od kiedy Czerwone Diabły prowadzi Jose Mourinho. Był to przedsezonowy mecz towarzyski, przeciwko Wigan, ponad rok temu. Miesiąc później został wypożyczony do Eintracht Frankfurt.

Niestety nie był to udany czas dla prawego obrońcy. Stracił aż osiem miesięcy przez poważną kontuzję, a gdy już wyzdrowiał, ominął go finał Pucharu Niemiec. Przez nowy tatuaż, jaki sprawił sobie Urugwajczyk, dostał infekcji i nie był w stanie pomóc kolegom w tym spotkaniu.

Varela spędził więc dużo czasu w swojej ojczyźnie, gdzie leczył swój uraz. Po zakończonym wypożyczeniu, nie stawił się w Carrington, w dniu rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu, czyli 8 lipca. Nie pojawił się również na żadnym z treningów czy zgrupowań drużyny rezerw.

Jak podaje MEN, prowadzone są rozmowy z agentem Urugwajczyka, mające na celu osiągnięcie porozumienia, które oznaczałoby sprzedanie go.

24-latek jest gotowy przejść do Penarolu, klubu, którego jest wychowankiem. W ciągu najbliższego tygodnia ma on podpisać 3-letni kontrakt.

– Guiliermo zdecydował się na powrót do Penarolu z powodów prywatnych – taką informację reporterom MEN, podała osoba z bliskiego otoczenia Vareli.

– Za nim fatalny sezon we Frankfurcie. Doszedł do wniosku, że Europa to nie miejsce dla niego. Do tego oferowano mu bardzo słabe warunki finansowe. Jest psychicznie wykończony, musi wrócić do domu.

– Wpływ na to miała cała ta sytuacja z tatuażem. Po tym, jak przed finałem FA Cup z Crystal Palace, zrobił sobie pierwszy, drużyna wygrała. Postanowił więc, że przed każdym finałem będzie robił sobie następny. Sytuacja powtórzyła się w Frankfurcie. Niestety dostał infekcji, a klub, zamiast go wspierać, od razu skrócił wypożyczenie. 

Varela został Czerwonym Diabłem w 2013 roku, kiedy to do klubu sprowadził go David Moyes. Urugwajczyk jednak zadebiutował dopiero 2 lata później, pod wodzą Louisa van Gaala. W barwach United wystąpił 11 razy, głównie grał w drużynie rezerw. Razem z United U-21 udało mu się wygrać Premier League U-21, jednak i w tych rozgrywkach nie pograł za wiele, oczywiście z powodu kontuzji.

Podobne artykuły

Marcos Rojo zostanie w Man Utd

adi87a

Independent: United wymieni Lukaku na Škriniara?

Mateusz Motyka

Sport: United wystosowało znacznie lepszą ofertę dla De Ligta

adi87a