Image default
Wypowiedzi

Mourinho o transferze Maticia do United

628-390-mourinho-16

Jose Mourinho wierzy, że Nemanja Matić pragnie dołączyć do Manchesteru United i już nie długo oficjalnie zostanie zaprezentowany jako nowy Czerwony Diabeł.

Manchester Evening News podaje, że 28-latek przeszedł dziś testy medyczne i jego transfer może być ogłoszony w przeciągu najbliższych kilku godzin. Gdyby tak było, to pierwszą szansę na debiut dostałby w towarzyskim spotkaniu z Sampdorią w środę.

Matić był dla Mourinho celem transferowym numer jeden, od kilku miesięcy. Sam zawodnik chciał znów pracować z Portugalczykiem, po tym jak pod jego wodzą wygrał Premier League, w 2015.

Jednak nie tylko United walczył o Serba, w grze był też Juventus. Jednak Nemanja był zdecydowany na United i pozostanie na wyspach.

– Czekam na oficjalne informacje. Wiem, że on bardzo, bardzo chce tego transferu, a kiedy to właśnie piłkarz zabiega o transfer, o wiele łatwiej o jego realizację – powiedział Mourinho w rozmowie po towarzyskim starciu z Valerengą.

– Dlatego wierzę, że to dojdzie do skutku, ale wiemy jak to jest w futbolu. Dopóki nie ma oficjalnej informacji, to niczego nie można być pewnym.

Media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym widać Maticia w koszulce treningowej, z numerem 31, który jest aktualnie wolny, a poprzednio należał do Bastiana Schweinsteigera.

– Nie wiem, o które zdjęcie chodzi, nie było mnie tam (obiekty treningowe United w Carrington). Naprawdę nie wiem. Numer 31 jest wolny, to fakt. Wcześniej należał do Bastiana, ale jego już u nas nie ma, więc numer jest do dyspozycji nowych zawodników – kończy Mourinho.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka