Image default
Wypowiedzi

Jose: Pogba nowym liderem Man Utd

jose-mourinho

Jose Mourinho przyznał, że po odejściu Wayne’a Rooneya Manchester United stracił jednego z liderów w szatni. Portugalczyk uważa Paula Pogbę za kandydata na nowego lidera.

Rooney powrócił do Evertonu po 13 latach spędzonych na Old Trafford. Były kapitan był niezadowolony z liczby szans jakie otrzymał w pierwszym sezonie pracy Jose Mourinho.

– Wayne miał bardzo pozytywny wpływ – powiedział Jose. – Nie mogę powiedzieć, że szatnia stanie się lepsza po jego odejściu. Pod tym względem może być gorzej.

Był dla nas bardzo ważny, więc to początek nowego etapu bez jego wpływu pozytywnego wpływu na nas.

– To czas dla nowych twarzy, tym bardziej, że Michael Carrick najprawdopodobniej rozegra ostatni sezon. Młodsi piłkarze muszą się przygotować do nowych ról.

Michael Carrick został nowym kapitanem Manchesteru United, jednak biorąc pod uwagę jego wiek następca będzie potrzebny już w przyszłym sezonie. Obecnie kandydatami są Ander Herrera i Paul Pogba.

– [Pogba przyp. aut.] jest liderem młodych piłkarzy. Jest najstarszym z młodych.

Ma najwięcej doświadczenia, bo grał w finale Ligi Mistrzów, mistrzostw Europy i Ligi Europy. Mimo tego jest dzieciakiem, który wychował się w naszej akademii. Ma w klubie relacje podobne do tych Marcusa Rashforda czy Jessego Lingarda.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka