Image default
Wypowiedzi

Van Nistelrooy: Lukaku będzie błyszczał w Man Utd

lukaku-manutd

Legendarny napastnik United, Ruud van Nistelrooy, przekonuje, że Romelu Lukaku jest idealnym wzmocnieniem Czerwonych Diabłów i będzie błyszczeć w nowym klubie.

Van Nistlerooy to jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w historii United. W 219 spotkaniach aż 150 razy trafił do siatki rywali. Barw Czerwonych Diabłów bronił w latach 2001-2006. Niedawno zadeklarował swoją obecność w spotkaniu legend Manchesteru United z legendami FC Barcelony, które odbędzie się na początku września.

W rozmowie ze Sky Sports,  przed tym starciem, Holender przekonuje, że Romelu Lukaku szybko zadomowi się na Old Trafford i będzie błyszczał w koszulce United.

– To będzie napastnik na lata, w końcu podpisał 5-letni kontrakt. W Evertonie nie raz pokazywał, jak duże są jego umiejętności. Teraz wchodzi na wyższy poziom, czeka go większe wyzwanie. Teraz musi udowodnić co potrafi, grając w United.

– Jest różnica między graniem w Evertonie, a graniem w United. Presja jest zdecydowanie większa. Myślę, że jeśli poradzi sobie z presją, to nie widzę żadnych problemów. Otaczają go lepsi piłkarze niż w Evertonie, myślę, że spokojnie się wpasuje. Oczekuję, że wraz ze startem nowego sezonu zacznie regularnie trafiać do siatki.

Jose Mourinho przyznał, że jest bardzo zadowolony, z rozwoju piłkarskiego Romelu Lukaku. Ruud van Nistelrooy też to widzi i przekonuje, że Belg nie mógł lepiej trafić.

– Chyba nie mógł grać dla lepszego menedżera niż Jose Mourinho. On pomoże i poprowadzi Belga i jeśli wystąpią przy tym jakieś trudności, to Jose już nie raz pokazywał, że potrafi odbudowywać piłkarzy, przywracać ich na właściwe tory. Ich współpraca może przynieść United wiele radości i wygranych trofeów – kończy Holender.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka