Image default
Klub

Mourinho o meczu z City i przygotowaniach przedsezonowych

628-390-mourinho-16

Jose Mourinho po dzisiejszych derbach Manchesteru skomentował swoje odczucia na temat przygotowań United do nowego sezonu i organizacji tegorocznego Tournee. 

To była bardzo dobra sesja treningowa. O tym myślimy gdy organizujemy spotkania przedsezonowe. Dwa mecze przeciwko zespołom z MLS i potem gramy z najlepszymi zespołami na Świecie. Oczywiście City jest lepszą drużyną z lepszymi piłkarzami niż zespoły MLS. Postawili nam wyżej poprzeczke, musieliśmy grać intensywniej, bardziej skoncentrowani i uważniej w defensywie i w rozegraniu piłki, dlatego była to dla nas fantastyczna sesja treningowa.

– Mają oni bardzo dobrych piłkarzy, grają futbol na wysokim poziomie, musieliśmy grać dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mecz był prowadzony w dobrym tempie, piłkarze są zmeczeni, dlatego jestem zadowolony i myśle, że Pep Guardiola czuje to samo. Najważniejsze to umożliwić piłkarzom trening na wysokim poziome. Fani na stadionie są fantastyczni. Promocja Tournee wiele nam daje, nie było też kontuzji po żadnej ze stron, wszystko jest dobrze – powiedział Mourinho o spotkaniu z City.

Portugalczyk docenił fakt, że ma już w drużynie dwóch nowych piłkarzy, co pomaga w zgraniu się zespołu, lecz liczy na przynajmniej jeszcze jeden transfer najszybciej jak to możliwe.

– Gdy patrze na drużynę i na Lukaku oraz Lindelofa, chciałbym mieć tu pełny skład, jeśli uda się pozyskać jeszcze jednego piłkarza, już nie mówię o dwóch, ale chociaż jednego najszybciej jak to możliwe.

Ponieważ mamy Lindelofa w drużynie, Lukaku też, widać zrozumienie pomiędzy piłkarzami, na przykład podanie Paula do Lukaku, sposób w jaki Romelu przetrzymuje piłkę. Przygotowanie jest fantastyczne, Nie ma błędów organizacyjnych, ani ze strony Real Event ani Manchesteru United, jakość pracy jest na wysokim poziomie, mecze są dobre, promocja klubu i piłki nożnej, tylko jedna kontuzja Juana i to niegroźna, wszystko przebiega bardzo dobrze. Zostało 10 dni pracy, dwa mecze w Stanach Zjednoczonych i później wracamy do Europy. Jestem jednak zadowolony z wszystkiego, współpraca drużyny jest fantastyczna, wspaniali ludzie w grupie, nowi zawodnicy dołączyli do zespołu i błyskawicznie się zaaklimatyzowali – dodał menadżer United.

Podobne artykuły

Poznaliśmy kadry na towarzyski mecz United z Bayernem

Mateusz Motyka

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a