Image default
Wypowiedzi

Rashford chce wypełnić lukę po Zlatanie i Rooneyu

rashford

Marcus Rashford powiedział, że jego zadaniem będzie wypełnienie luki w Manchesterze United po Zlatanie Ibrahimoviciu i Wayne Rooneyu.

Rashford i sprowadzony za 75 milionów funtów Romelu Lukaku będą w tym sezonie rozliczani za zdobywanie bramek dla Czerwonych Diabłów i młody Anglik liczy, że skutecznie wykona spoczywający na nim obowiązek. Marcus docenił wkład Rooneya i Ibrahimovicia w swój rozwój i podkreślił, że nadszedł czas by to on przejął pałeczkę po starszych kolegach.

Oczywiście będzie inaczej, ale był czas gdy nie byli tacy jak zwykle. Musimy się zmieniać i rozwijać by stać się tacy jak oni. Wayne pomógł mi w początkach kariery. Zawsze był blisko i służył radą, gdy jej potrzebowałem. Strata takiego charakteru jest trudna, ale to jest futbol. Musimy iść dalej.

– Wiele się nauczyłem od Ibry, nie tylko spraw czysto piłkarskich, ale też mentalności i sposobu trenowania, tego jak przygotowuje się do meczów. To od niego wziąłem. To trudne, mamy różne style gry. Nie jest łatwo nauczyć się jego gry. Trzeba spojrzeć na to z innej strony, wyjść poza futbol i zaczerpnąć coś z jego osobowości, co czyni go wielkim.

Po zdobyciu 8 goli w 18 meczach podczas pierwszego sezonu pod wodzą Louisa van Gaala, Rashford w ubiegłych rozgrywkach zagrał w 53 meczach, w których trafił do siatki 11 razy. Piłkarz miał utrudnione zadanie, gdyż Jose Mourinho zdecydował się go wystawiać na skrzydle, mimo to Anglik uważa, że był to dla niego udany sezon.

Myślę, że występy w ubiegłym sezonie i statystyki trochę obniżają ogólną ocenę. Są rzeczy, które chcesz poprawić, ale nie są to rzeczy na których byłem w zeszłym sezonie skoncentrowany.

– Z sezonu na sezon mam różne cele i odpowiedzialność zespołową. W tym roku mam nadzieję wziąć na siebie więcej. Taki jest mój cel– powiedział Marcus.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka