Image default
Wypowiedzi

Rooney: Dołączyłem do Evertonu by wygrywać trofea

628-390-rooney-19

Były już kapitan Manchesteru United, Wayne Rooney zapewnia, że wrócił do Evertonu, ponieważ chce z nim wygrywać trofea.

31-latek podpisał dziś 2-letnią umowę z „The Toffees”, do którego wrócił po 13 latach spędzonych na Old Trafford. W tym czasie 5 razy wygrywał Premier League, wzniósł w 2008 roku puchar Ligi Mistrzów, a ostatnio również Ligi Europy. Teraz Rooney wierzy, że i z Evertonem uda mu się odnosić sukcesy.

– Widzę, że klub idzie w naprawdę dobrym kierunku, sprowadza wartościowych i dobrych piłkarzy, ma świetnego trenera za sterami. Chciałem uczestniczyć w tym, być częścią sukcesywnego Evertonu – powiedział Rooney w pierwszym wywiadzie po zmianie klubu.

– Niesamowicie jest tu wrócić. Jestem podekscytowany. Nie mogę się doczekać aż poznam nowych kolegów z drużyny, oraz gry w koszulce Evertonu. Bo to tu przyszedłem, by grać jak najwięcej.

Rooney to kolejny w tym sezonie transfer Evertonu, który jest niezwykle aktywny w tym okienku. Sprowadzenie Michaela Keane’a, Jonathana Pickforda, Davy’iego Klassena oraz Sandro Ramireza to wyraźny znak, że klub chce włączyć się do walki o najwyższe cele.

– Everton robi naprawdę obiecujące transfery, ciesze się, że jestem jednym z nich. Moja pierwszy mecz w niebieskiej koszulce będzie na pewno bardzo emocjonalny. Wracam do drużyny, którą wspieram od zawsze, w której się wychowałem. Pewnie będzie trochę nerwów, ale jestem gotowy. 

– Jako kibic Evertonu, cieszę się, że mogę tu zagrać w jego barwach. Jest piękny nowy stadion, są wspaniali kibice. Miejmy nadzieje, że niedługo będą tu też trofea. 

– Kiedy dowiedziałem się, że chcą mnie tu z powrotem, powiedziałem mojemu agentowi, żeby to załatwił jak najszybciej. To tutaj jest mój dom, tutaj chcę grać i nie mógłby się przenieś do jakiekolwiek innego klubu niż Everton.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka