Rooney przed testami medycznymi w Evertonie

628-390-rooney-18

Kapitan i najlepszy strzelec w historii Manchesteru United, Wayne Rooney, przebywa obecnie w Liverpoolu, gdzie już niedługo przejdzie testy medyczne przed transferem do Evertonu.

“The Toffees” są gotowi sprowadzić swojego wychowanka, który 14 lat temu opuścił swój macierzysty klub i za 20 mln funtów przeszedł do United. Powrót Rooneya do Evertonu jest częścią umowy zawartej w sprawie sprowadzenia Lukaku.

Trener Roland Koeman w marcu tego roku potwierdził zainteresowanie Rooneyem, a jak ustalił Sky Sports HQ, oba kluby dogadały się w sprawie powrotnego transferu 31-latka, który zgodził się na znaczną obniżkę zarobków. Sam Wayne powiedział kiedyś, że Everton to jeden z dwóch klubów, dla których mógłby występować w Premier League.

Rooney miał spore problemy z grą u Jose Mourinho, różowo nie było też z jego występami gdy u sterów był Louis van Gaal. Zgodził się na zostanie środkowym pomocnikiem, ale i to mu nie pomogło. Ostatecznie stracił miejsce w pierwszym składzie Manchesteru United oraz reprezentacji Anglii.

Powrót do Evertonu ma stać się faktem już w przeciągu kilkunastu następnych godzin. 31-latek wróci do “The Toffees”, w którego barwach rozegrał 77 spotkań i zdobył 17 goli. W przeciągu 13 sezonów w barwach United zdobył 251 goli w ponad 500 spotkaniach.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja