Rooney zostanie na Old Trafford?

rooney-swansea

Wayne Rooney może i jest najlepszym strzelcem w historii Manchesteru United i reprezentacji Anglii, ale jego forma w ostatnich miesiącach stawia jego przyszłość pod znakiem zapytania.

Po rozczarowującym sezonie, wielu skazywało Rooneya na opuszczenie Manchesteru. Mówiło się o lukratywnej ofercie z Chin oraz o powrocie do Evertonu. Teraz jednak wygląda na to, że kapitan pozostanie na Old Trafford.

Kontrakt Rooneya obowiązuje do 2019 roku, a mało który klub jest w stanie pokryć jego wysoką pensję. Jak podaje The Times, Mourinho pragnie zatrzymać 31-latka w zespole, ponieważ zawodnik, który rozegrał w cały sezonie 49 spotkań to zawodnik, który coś wnosi do drużyny i jest przydatny. Trener United darzy Rooneya dużym szacunkiem i również dlatego chce by ten nadal reprezentował Czerwone Diabły.

Wygląda na to, że sam klub dał wskazówkę dotyczącą przyszłości Rooneya. Na oficjalnym fanpage’u, Manchester United opublikował zdjęcie, które przedstawia nowe, szare stroje wyjazdowe na sezon 2017/2018. Fotografia przedstawia czterech piłkarzy, Andera Herrerę, Paula Pogbę, Jessie’go Lingarda oraz właśnie Wayne’a Rooneya. W sekcji komentarzy pojawiło się mnóstwo odpowiedzi typu „Rooney jest nasz”. Zobaczymy ile jest w tym prawdy.

Dyskusja