Image default
Wypowiedzi

Fortune: Spekulacje transferowe są nieuniknione

Quinton Fortune

Były piłkarz Manchesteru United Quinton Fortune wypowiedział się na temat obecnych realiów piłki nożnej. Fortune nie ma wątpliwości, że ciągłe spekulacje transferowe stały się nieodłącznym elementem futbolu.

Fortune dołączył do Manchesteru United w 1999 roku z zespołu rezerw Atletico Madryt. Umowę podpisano na wiele dni przed pierwszymi doniesieniami w angielskich mediach. Obecnie coś takiego jest nie do pomyślenia, ponieważ nawet najmniej znaczące rozmowy pomiędzy stronami są opisywane na łamach setek portali internetowych.

Tak będzie każdego lata, ponieważ wszyscy piłkarze są łączeni z innymi klubami – mówi Fortune – Pierwszego dnia jest Griezmann, drugiego Mbappe, a trzeciego jeszcze ktoś inny. Jeśli jesteś Manchesterem United to musisz oczekiwać takiej sytuacji.

Były obrońca liczy, że Jose Mourinho postara się o wzmocnienia, które pomogą w walce o tytuł mistrza Anglii w sezonie 2016/17.

– Mam nadzieję na równie dobre wzmocnienia co w ubiegłym sezonie. Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic, Eric Bailly i Micki dodali drużynie jakości, a negocjacje nie trwały długo.

Jose wiedział, jakich piłkarzy chce i szybko ich pozyskał. Proces aklimatyzacji potrwał, jednak ostatecznie każdy z nich był fantastyczny.

Manchester United zawsze potrzebuje siły. Wydaje mi się, że w przyszłym sezonie musimy powalczyć o zwycięstwo w Premier League. Powrót do Ligi Mistrzów to sukces, ale głównym celem jest mistrzostwo.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka