Sportsmail: Rooney rozważa pozostanie na Old Trafford

628-390-rooney-17

Wayne Rooney myśli nad wypełnieniem swojego kontraktu w Manchesterze United, co oznaczałoby, że kapitan Czerwonych Diabłów zostanie na Old Trafford jeszcze przez rok.

Jak podaje Sportsmail, kontrakt Wayne’a Rooneya wiąże go z United jeszcze przez rok, a sam Anglik poważnie myśli o pozostaniu w Manchesterze jeszcze przez przynajmniej rok.

31-latek nie podjął jeszcze decyzji. Aktualnie odpoczywa po sezonie razem ze swoją rodziną. Biorąc pod uwagę, że za niecały miesiąc otwiera się okienko transferowe, wokół Wayne’a może powstać wiele plotek związanych z jego przyszłością.

Od prawie roku mówi się o możliwym odejściu do Chin, gdzie Rooney może spodziewać się jeszcze większego wynagrodzenia. Mówiło się o Evertonie, ale na ten powrót nie stać przede wszystkim klubu z Goodison Park. Tygodniówka 31-latka oscyluje w okolicach 250 tys. funtów. Powrót do niebieskiej części Liverpoolu mógłby też zostać odebrany negatywnie przez fanów zarówno United jak i Evertonu.

Chiny zaś to kierunek, który co prawda finansowo najkorzystniejszy, ale dla Rooneya najważniejsza jest opinia rodziny, która nie jest chętna na przeprowadzkę do Azji.

Sportsmail stwierdza, że Anglik „utknął” na Old Trafford. Nikt oczywiście nie wyrzuca go z klubu. Co więcej, Jose Mourinho nie widzi problemu w pozostaniu 31-latka na kolejny sezon. Twierdzi, że jego doświadczenie i dojrzałość może pomóc młodym piłkarzom w szatni United.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja