Pogba: To był trudny, ale udany sezon

628-390-pogba-manutd-10

Paul Pogba przyznaje, że miniony sezon był ciężki dla Manchesteru United, ale udało się zakończyć go szczęśliwie.

Francuz w swoim pierwszym sezonie po powrocie do United zagrał 51 spotkań, w których zdobył 9 bramek oraz zaliczył 5 asyst. Jednego z goli zdobył w finale Ligi Europy, kiedy to strzałem z dystansu otworzył wynik meczu.

– Mój pierwszy sezon po powrocie do Manchesteru był trudny, ale udany. Potrzebowałem czasu na przystosowanie się do gry w lidze angielskiej. Tak naprawdę przez zamieszanie wokół mojego transferu, nie przepracowałem okresu przygotowawczego. Musiałem od razu wskoczyć do składu i grać – powiedział Pogba w wywiadzie dla ESPN.

– Im więcej trenowałem, tym lepiej się prezentowałem. Zdaję sobie sprawę, że wynik w Premier League jest niesatysfakcjonujący, ale osiągnęliśmy nasz cel na ten sezon, wróciliśmy do Ligi Mistrzów. Koniec końców, to był udany sezon.

Krytyka, która spadała na Manchester United w zeszłym sezonie, dosięgła również Jose Mourinho. Pogba zapewnia jednak, że Portugalczyk wciąż jest „The Special One”.

– On wciąż jest „The Special One”, ponieważ wciąż wygrywa. Czasami potrafi działać ekstremalnie. W meczu przeciwko Chelsea, na Old Trafford, zmienił taktykę i ustawienie tuż przed pierwszym gwizdkiem. Nie trenowaliśmy wcześniej w takim ustawieniu, ani nie przerabialiśmy takiej taktyki, a mimo to sprawiło, że pokonaliśmy lidera. Takie mecze i decyzje czynią go „The Special One”.

– Jest typem trenera, który utrzymuje przyjacielskie relacje zawodnikami. Gdy trafiłem na Old Trafford, osobiście mnie powitał. Chwilę ze mną porozmawiał i już wtedy wiedziałem, że będzie dobrze. Zaufał mi i zawsze stanie w mojej obronie. Tyle mi wystarczy.

Źródło:

ESPN

Dyskusja