Manchester United najbardziej wartościowym klubem świata

628-390-oldtrafford

Manchester United wrócił na pierwsze miejsce rankingu najbardziej wartościowych klubów świata. Posiadany przez rodzinę Glazerów klub jest warty 3 miliardy euro.

Prowadzone przez KPMG badania mają za zadanie ustalić ile kosztowałoby kupno klubu. Okazało się, że zadłużony na pół miliarda klub z Old Trafford był w stanie wyprzedzić Real Madryt, który w ubiegłym roku wygrał Ligę Mistrzów.

Premier League zdominowała ranking. W pierwszej dziesiątce znajduje się aż 6 angielskich klubów. Jest to spowodowane nową umową telewizyjną ligi angielskiej, dzięki której wszystkie kluby otrzymują co sezon ogromne pieniądze.

Badania KPMG biorą pod uwagę profile społecznościowe klubów, sukcesy w europejskich pucharach i obroty klubów z dwóch poprzednich sezonów.

Pozycja KlubNajniższa wartość (w miliardach euro)Średnia wartośćNajwyższa wartość
1.Manchester United3,004 3,095 3,186
2.Real Madryt2,8952,9763,057
3.Barcelona2,6882,7652,843
4.Bayern2,3672,4452,523
5.Manchester City 1,9091,9792,049
6.Arsenal 1,8821,9562,029
7.Chelsea1,5241,5991,674
8.Liverpool 1,2601,3301,400
9.Juventus1,1581,2181,277
10.Tottenham 9781,0111,044
16.Leicester442462482
17.Everton431457483

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja