Poole: Czekam na swoją okazję

628-390-regan-poole

Regan Poole, młody, obiecujący, walijski stoper, ma nadzieje, że doczeka się już wkrótce swojego powrotu do kadry pierwszej drużyny Manchesteru United.

Poole ma już debiut w barwach Czerwonych Diabłów za sobą. Swoją przygodę z profesjonalnym futbolem rozpoczął w ten sam wieczór co Marcus Rashford, który zdobył w tym spotkaniu 2 gole i stał się zawodnikiem pierwszej drużyny United. Poole jednak, po swoim debiucie, wrócił do rezerw, gdzie gra od 15 miesięcy.

18-latek przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry Walii U-20. Zapytany o swoją przyszłość w Manchesterze United, prowadzony przez Jose Mourinho odpowiedział:

– Gdy już zadebiutujesz w pierwszej drużynie to nie chcesz grać już w rezerwach. Jednak ja mam jeszcze czas. Mam dopiero 18 lat. Muszę być cierpliwy i czekać.

– Ciężko jest się przebić, gdy kluby ściągają innych stoperów za grube miliony. Ja wciąż liczę, że dostanę szansę zaistnienia w United. Chcę tu grać tak długo jak mogę. Liczę na swoją szansę, daję sobie trochę czasu. Na pewno wypełnię kontrakt, czyli będę tu jeszcze przez 3 lata.

– To było coś wspaniałego, zadebiutować w wieku 17 lat. Szkoda, że było to jednorazowe przeżycie, ale liczę na więcej. Zdaję sobie sprawę, że może czekać mnie wypożyczenie. Trudno byłoby mi to jednak zaakceptować, ponieważ każdego dnia ciężko pracuję na swoją karierę w United. Trenuję tutaj pod okiem najlepszych trenerów na świecie. Nie chcę odchodzić. Czekam na swoją szansę i mam nadzieję, że się doczekam – kończy Poole.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja