Daily Mail: Rooney chce wrócić do Evertonu, mimo gigantycznych ofert z Chin

628-390-rooney-19

Wayne Rooney najprawdopodobniej opuści Manchester United w czasie letniego okienka transferowego. Legenda klubu i reprezentacji Anglii otrzymała astronomiczne oferty z Chin, jednak marzy jej się powrót do Evertonu.

Wayne Rooney otrzymał przynajmniej dwie oferty z Chin. Obydwie dają mu przychody w okolicach 50 milionów funtów. Mimo ogromnych pieniędzy na stole Wazza jest zdecydowany na powrót do Evertonu.

Rooney nie jest częścią kadry Garetha Southgate’a. Eksperci dają mu bardzo małe szanse na powrót do reprezentacji, a 50 milionów funtów w ciągu dwóch lat to suma, która jest znacząca nawet dla piłkarza pokroju Wayne’a.

Everton może mu zaoferować jedynie 150 tysięcy funtów tygodniowo. Oznacza to obniżkę pensji w wysokości 100 tysięcy funtów. W Chinach Rooney może liczyć na prawie 500 tysięcy funtów za każdy tydzień gry.

Mam wiele ofert z Anglii i zagranicznych lig. To ja muszę podjąć ostateczną decyzję. – mówi Rooney.

Muszę podjąć decyzję dobrą dla mojej kariery. W ciągu najbliższych tygodni usiądę z rodziną i o tym porozmawiamy.

W Premier League grałem tylko dla dwóch klubów. W Anglii nie zagram w klubie w którym dotychczas nie grałem.

Gra w Evertonie sprawiłaby, że Rooney nadal byłby w kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego Garetha Southgate’a. Transfer do Chin definitywnie zabrałby mu szanse na wyjazd z reprezentacją na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja