Ferdinand: Manchester United musi grać ofensywniej

628-390-ferdinand-5

Zdaniem Rio Ferdinanda, legendy Manchesteru United, Czerwone Diabły powinny grać bardziej ofensywnie, jeśli chcą w przyszłym sezonie powalczyć o najważniejsze trofea.

Pokonując wczoraj Ajax Amsterdam w finale Ligi Europy, Mourinho przypieczętował swój trzeci puchar w tym sezonie. I choć nikt nie bagatelizuje EFL Cup, Tarczy Wspólnoty oraz pucharu Ligi Europy, to zdaniem Ferdinanda, United musi grać bardziej ofensywnie, by na Old Trafford można było się cieszyć z najważniejszych trofeów.

– Każdy fan United chce widzieć swoją drużynę wygrywającą trofea, ale moim zdaniem, każdy fan United powinien oczekiwać od swojego klubu również bardziej ofensywnej gry – powiedział Ferdinand w wywiadzie dla BT Sport.

– Potrafią zdominować rywala, wbić mu gola i zamiast go przycisnąć i wbijać kolejne gole to oni się cofają, oddają pole gry i proszą się o stratę bramki. Wiele meczów zremisowali, a większość z nich powinni wygrać. Oczywiście brakowało też trochę szczęścia, ale jednak wydaje mi się, że bardziej odważna i ofensywna gra dałaby więcej punktów, a przede wszystkim więcej goli.

Manchester United zakończył sezon Premier League na 6 miejscu, w 38 spotkaniach zdobywając zaledwie 54 gole. Więcej nastrzelała cała pierwsza piątka oraz chociażby Bournemouth. Mistrzowska Chelsea strzeliła w całym sezonie 85 goli, aż o 31 więcej od United.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja