Mata: Mam dobre relacje z Jose Mourinho

628-390-mata-19

Juan Mata liczy na start od pierwszej minuty w jutrzejszym finale Ligi Europy. Hiszpan był jednym z kluczowych piłkarzy Manchesteru United w sezonie 2016/17 mimo pozornego konfliktu z Jose Mourinho.

Mata został sprzedany z prowadzonej przez Jose Mourinho Chelsea w styczniu 2014 roku. Z tego powodu po przyjściu Portugalczyka na Old Trafford spodziewano się, że Mata znów będzie musiał szukać nowego klubu.

Juan Mata w 2013 roku wygrał Ligę Europy z Chelsea. W tym sezonie wystąpił w 41 spotkaniach, mimo że przez ponad miesiąc musiał leczyć uraz.

Jestem zadowolony w gry w Manchesterze United. – mówi Mata.

Mój pobyt na Old Trafford nie należy do najlepszego okresu w historii klubu. Po odejściu Sir Alexa Fergusona wszystko się tutaj zmieniło.

Mieliśmy kilku menadżerów i sporą rotację piłkarzy, jednak chcę tutaj grać. To wielki zaszczyt i na pewno po zakończeniu kariery będę dumny z pobytu na Old Trafford.

Moim celem jest wygrywanie trofeów, a nie zastanawianie się co myślą ludzie. Nie mam żadnych problemów z menadżerem. Mamy dobre relacje i nigdy nie wpadliśmy w konflikt. 

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy grali we wtorki i środy zamiast czwartków. Miejsce Manchesteru United jest w Lidze Mistrzów. 

To będzie najważniejsze trofeum odkąd tu trafiłem. Mamy za sobą długi sezon, ale w takich meczach zmęczenie nie odgrywa roli. To finał, więc wszyscy będą w pełni sił.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja