Herrera: Pod wodzą Mourinho mogę grać wszędzie

628-390-herrera-2

Ander Herrera, zapytany o swoją ulubioną pozycję odpowiedział, że pod wodzą Jose Mourinho może zagrać gdziekolwiek.

Hiszpan ma wiele zadań na boisku, ale większość z nich dotyczy defensywy. Sam zawodnik zapewnia jednak o swojej wszechstronności:

– Mogę grać na pozycji numer sześć, osiem czy nawet na dziesiątce. Wiele razy byłem pytany o swoją nominalną pozycję, ale ja takowej po prostu nie mam. Czasami gram jako defensywny pomocnik, a czasami jako ofensywny. Wszędzie daje z siebie wszystko – powiedział Herrera w wywiadzie dla ESPN.

– Chcę dać menadżerowi jak najwięcej opcji na boisku. Mogę grać wszędzie, nawet na boku obrony. Jeśli “Mou” poprosi mnie o zagranie na bramce to bez wahania założę rękawice.

Jednak w arcyważnym finale Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam należy się go spodziewać w pomocy. Ander doskonale zdaje sobie sprawę z wagi tego spotkania. Jako, że Czerwone Diabły zakończyły sezon Premier League na 6 pozycji to tylko wygrana w Sztokholmie da United upragniony powrót do Ligi Mistrzów.

– Już nie mogę się doczekać. Musimy wyjść niezwykle skoncentrowani i skupieni. Gramy z bardzo utalentowanym i utytułowanym zespołem. Nie możemy ich zlekceważyć, oni też walczą o Ligę Mistrzów. To jest finał, a finały nigdy nie są proste. Ajax ma bardzo młodych piłkarzy, co ma swoje wady i zalety. Na pewno na nas ciąży większa presja, oni po prostu wyjdą i będą się dobrze bawić, a przy okazji będą chcieli pokrzyżować nam plany.

– Walczymy o europejskie trofeum. O coś dużego. Coś czego nie ma jeszcze w klubowej gablocie. Ajax będzie trudnym przeciwnikiem, ale jesteśmy Manchesterem United i to wzniesiemy puchar!

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja