Remis ze Swansea. Fatum kontuzji trwa.

bailly-swansea

Manchester United zremisował 1-1, dziś u siebie ze Swansea City i nie wykorzystał okazji na awans do pierwszej trójki Premier League.

W 6 minucie pierwszy strzał w meczu oddał zawodnik gości, Ki, ale okazał się on niecelny.

W 9 minucie z boiska schodzi Luke Shaw. Boczny obrońca doznał kontuzji, zastąpił go Antonio Valencia. Kolejny uraz, kolejnego zawodnika Manchesteru United…

W 14 minucie chaos w polu karnym United. Llorente minął Bailly’iego, uderzył z 5 metrów na bramkę, ale świetnie zachował się David De Gea, który kapitalnie obronił ten strzał. Piłka odbiła się do Sigurdssona, ten z 10 metrów uderzył, ale został zablokowany.

W 17 minucie United blisko gola! Kapitalne zagranie Martiala za linię obrońców, do piłki dochodzi Lingard, ale kapitalnie broni Fabiański!

W 23 minucie z bocznej strony pola karnego wrzucał Young, ale główka Rooneya była niecelna.

Kilka minut później z rzutu wolnego uderzał Sigurdsson, ale De Gea spokojnie złapał jego strzał.

W 30 minucie ładna akcja Anthony’ego Martiala. Skrzydłowy United zszedł do środka, na swoją lepszą, prawą nogę, ale jego strzał świetnie wyłapał Fabiański.

Chwilę później kapitalna okazja dla Swansea. Ayew minął Younga, uderzył na bramkę De Gei, Hiszpan jednak świetnie interweniował, ale piłka po jego obronie odbiła się pod nogi Sigurdssona, ten miał pustą bramkę, ale potknął się i nie trafił w piłkę!

W 43 minucie, z linii pola karnego uderzył Jesse Lingard, ale jego mocne uderzenie minęło bramkę Swansea.

Druga minuta doliczonego czasu gry, Marcus Rashford jest faulowany przez Fabiańskiego w polu karnym, sędzia pokazuje na wapno! Z 11 metrów, spokojnie i precyzyjnie uderzył Wayne Rooney!

Jak to nie wpadło?! W 49 minucie Rashford zagrał na 5 metr do Rooneya, ten miał otwartą całą bramkę, ale trafił w… Martiala. Nadal tylko 1:0!

Trudno w to uwierzyć, ale w 60 minucie kolejny obrońca United schodzi z murawy kontuzjowany. Tym razem padło na Erica Bailly’iego…

Chwilę po zmianie, z 16 metrów uderzył Martial, piłka jeszcze odbił się rykoszetem od stopera Swansea i Fabiański dość szczęśliwie interweniował.

Przykra sytuacja dla zawodnika gości. Montero pojawił się na boisku w 65 minucie, a już 6 minut później doznał urazu i został zmieniony przez Olssona.

W 75 minucie mocno i celnie uderzył Antonio Valencia, ale świetnie obronił Fabiański.

W 80 minucie idealny strzał z wolnego oddał Sigurdsson. 1-1…

W 84 minucie Lingard uderzył głową na bramkę gości, ale Fabiański bez problemu złapał to uderzenie.

W 90 minucie z rzutu wolnego próbował Rashford, ale nie trafił w bramkę.

Było blisko sensacji! W 91 minucie Sigurdsson zagrał z rzutu wolnego do Llorente, ten na 3 metrze był sam, ale nie zdołał oddać czystego strzału i piłka w rękach De Gei!

Manchester United zagrał dziś przeciętne spotkanie, drużyna Mourinho zdołała zdobyć bramkę dopiero po rzucie karnym. 10 remis w tym sezonie został okupiony dwoma kontuzjami podstawowych obrońców, Shawa i Bailly’iego.

MANCHESTER UNITED 1:1 SWANSEA CITY

Bramki: 45+2′ Rooney (k), 80′ Sigurdsson

Man Utd: De Gea, Young, Bailly (60′ Darmian), Blind, Shaw (9′ Valencia), Herrera, Carrick, Rooney (81′ Mkhitaryan), Lingard, Rashford, Martial

Swansea: Fabiański, Naughton, Fernandes, Mawson, Kingsley, Ki (61′ Fer), Carroll, Britton (65′ Montero -> 71′ Olsson), Ayew, Sigurdsson, Llorente