McTominay dostanie dziś szansę debiutu?

scott-mctominay

Scott McTominay został niespodziewanie dołączony do składu Manchesteru United na dzisiejszy mecz ze Swansea. 20-latek może po południu zadebiutować w pierwszym zespole Czerwonych Diabłów.

Zawieszenie Marouane’a Fellainiego i kontuzja Timothy Fosu-Mensaha zostawiła Jose Mourinho z jedynie 14 dostępnymi piłkarzami pierwszego zespołu na spotkanie z Łabędziami.

Na szczęście szybszy powrót na boisko Juana Maty oznacza, że Portugalczyk musiał sięgnąć tylko po jednego piłkarza drużyny rezerw i wybór padł właśnie na 20-latka.

Jednym z czynników, który mógł mieć wpływ na powołanie McTominaya są niewątpliwie jego 193 cm wzrostu, lecz nie jest to jego jedyny atut. Szkot był wcześniej bardzo chwalony za swoje umiejętności piłkarskie przez byłego trenera zespołu rezerw Warrena Joyce.

Scott dopiero wchodzi do dorosłej piłki. To może być agresywny pomocnik typu box-to-box, musimy mieć to na uwadze. To naprawdę dobry piłkarz, ma dobrą technikę i umiejętności. Doskonale kontroluje też piłkę – mówił o młodym piłkarzu Joyce.

Dyskusja