Shaw radzi kontuzjowanym Zlatanowi i Rojo

628-390-shaw-zlatan

Luke Shaw udzielił kilku rad Zlatanowi Ibrahimoviciowi i Marcosowi Rojo. Obydwaj piłkarze zmagają się z poważnymi kontuzjami, które wykluczają ich powrót na boisku na kilka miesięcy.

Luke złamał nogę we wrześniu 2015 roku. Kontuzja sprawiła, że Anglik nie wybiegł na boisku w oficjalnym meczu przez prawie rok.

Nie można przyspieszać procesu dochodzenia do zdrowia. Wiem, że będą chcieli wrócić jak najwcześniej, ale takie urazy wymagają spokoju. Należy poczekać do momentu w którym ma się stuprocentową pewność, że wszystko jest w porządku. Zachowanie optymizmu nie jest łatwe, ale trzeba walczyć i trenować każdego dnia, aby w końcu wrócić do formy.

Wsparcie kolegów z drużyny i kibiców jest kluczowe. Wszyscy musimy im pomagać w powrocie do zdrowia. Obydwaj mają bardzo silne charaktery, więc jestem przekonany, że wrócą jeszcze silniejsi.

Piłkarze Manchesteru United w meczu z Burnley mieli na sobie koszulki, które pokazały, że drużyna pamięta o kontuzjowanych piłkarzach.

Wydaje mi się, że to był pomysł menadżera. To był bardzo miły gest. Marcos i Ibra na pewno to docenią. Jest to dowód na to, że wewnątrz klubu panuje dobra atmosfera. W zespole współistnieją ze sobą dwa pokolenia. Mamy doświadczenie w Rooneyu, Carricku, Youngu czy Ibrze. Szczególnie Carrick jest bardzo pomocny i nigdy nie zapomnę co dla mnie zrobił. Wszyscy chcemy tego samego i idziemy w dobrym kierunku.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja