Mourinho po meczu z Man City

628-390-mourinho-17

Jose Mourinho nie ukrywał, że Manchester City był lepszą drużyną w trakcie dzisiejszego meczu. Portugalski menadżer wypowiedział się również na temat sytuacji w tabeli.

Chcieliśmy więcej atakować i skupić się na kontratakach. W pierwszej połowie czasami nam to wychodziło, ale w drugiej było znacznie trudniej. Strata jednego zawodnika pogorszyła sytuację. Musieliśmy sobie wywalczyć ten punkt i udało się. – powiedział Mourinho.

Bardzo dobrze weszli w drugą połowę. Ciągle na nas naciskali, a my nie potrafiliśmy płynnie podawać piłki. Nie chcę mówić o nieobecnych, jednak przyznaję, że potrzebowaliśmy dzisiaj więcej jakości, aby być w stanie rywalizować w środkowej strefie z Manchesterem City. Brakowało kontaktu pomocników z napastnikami. W pierwszej połowie graliśmy lepiej i kilka razy zagroziliśmy ich bramce. Byliśmy groźni, a ruchy naszych napastników często wprowadzały panikę w ich szeregach obronnych. W drugiej połowie Man City był od nas lepszy.

Timo [Fosu-Mensah przyp. aut.] opuści najbliższe mecze. Doznał kontuzji w ostatniej akcji spotkania.

Dziennikarz przeprowadzający wywiad zauważył, że był to 24. mecz z rzędu bez porażki w Premier League.

Pokazaliśmy, że potrafimy atakować, ale równie dobrze radzimy sobie z defensywą. Po stracie zawodnika nie miałem piłkarza, który byłby w stanie zagrać w linii pomocy. Z konieczności zagrał tam Fosu-Mensah. Mamy ogromne problemy kadrowe, więc dzisiejszy mecz pokazał, że radzimy sobie nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wielu ludzi skupia się na dystansie do Manchesteru City, zamiast spojrzeć na Liverpool. Ten punkt jest dla nas bardzo ważny, jednak w czwartek musimy dać z siebie wszystko w Vigo, bo nie jesteśmy pewni co do naszej pozycji w tabeli Premier League.

Źródło:

Periscope

Dyskusja