Jose: Przyszłość Ibrahimovicia pod znakiem zapytania

628-390-mourinho-zlatan

Jose Mourinho przyznaje, że nie jest pewny, czy Zlatan Ibrahimović wystąpi jeszcze w barwach Manchesteru United.

Ibrahimović był w tym sezonie kluczową postacią United, zdobył w tym sezonie 28 bramek, czym zapracował sobie na miano najlepszego strzelca w drużynie. Jeszcze kilka tygodni temu pojawiały się informacje, że podpisanie przez 35-latka nowego kontraktu z Czerwonymi Diabłami, jest tylko kwestią czasu. Jednak „Ibra” doznał poważnego urazu kolana, który w jego wieku może być „zabójczy” dla jego kariery.

Obecny kontrakt Szweda wygasa w czerwcu tego roku. W tym sezonie, nie zobaczymy go już na boisku, a teraz pojawiły się wątpliwości, czy zobaczymy go jeszcze w koszulce United. Sam Zlatan przekonuje, że to on zadecyduje kiedy skończy karierę oraz obiecał, że wróci silniejszy.

Jose Mourinho nie ma wątpliwości, że Ibrahimović wróci do gry po tej kontuzji, ale jego przyszłość na Old Trafford, stawia pod znakiem zapytania.

– Jego przyszłość jest niepewna, teraz wszystko zależy od tego, jak szybko wyleczy kontuzję. Jednak to zawodnik niezwykle silny, zarówno mentalnie jak i fizycznie. Napisał przecież w mediach społecznościowych, to on zdecyduje kiedy skończy grać w piłkę – powiedział Mourinho.

– Więc jestem przekonany, że wróci po tym urazie. Na pewno będzie jeszcze grał w piłkę. To jest Zlatan, on nigdy się nie poddaje. Wszystko co ma, zdobył walcząc. Skoro walczy całe życie, to czemu ma przestać teraz. Czy u nas zostanie? Nie wiem, nie myślę o tym. Na razie skupiamy się na tym, by pomóc mu w powrocie do zdrowia. Chcemy przygotować go na następny etap.

– Co potem? Myślę, że to będzie zależało od niego. Od tego, czego on chce. Zawsze robię wszystko, by moi zawodnicy byli zadowoleni, by mogli sami decydować o swojej przyszłości. Dopóki Zlatan nie wyleczy tej kontuzji, to nie ma sensu mówić o jego przyszłości – kończy Mourinho

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja