Herrera: Czwartkowe derby meczem sezonu

628-390-herrera-11

Ander Herrera określił czwartkowe derby Manchesteru jako mecz sezonu i uważa on, że wynik tego spotkania będzie miał ogromne znaczenie w walce o TOP4.

Hiszpan spisał się bardzo dobrze w niedzielnym, wygranym 2-0 meczu z Burnley, po którym Czerwone Diabły zbliżyły się na punkt do lokalnego rywala z Manchesteru City. Herrera liczy, że United podtrzyma dobrą dyspozycję i powiększy liczbę meczów w Premier League bez porażki do 23.

– To będzie mecz sezonu. Jesteśmy jeden punkt za nimi i jeśli wygramy, będziemy mieli szansę skończyć sezon w TOP4, jeśli jednak oni zwyciężą, sytuacja stanie się dla nas bardzo trudna.

– Nie wiem czy zwycięzca weźmie wszystko, ale zanosi się, że to będzie wielki mecz. Jeśli jedna z drużyn wygra, nie będzie można po tym meczu popełnić wielu błędów czy przegrać wielu meczów. To będzie kluczowe spotkanie.

– Jesteśmy w bardzo dobrym momencie, mamy dobrą serię i szanujemy ich, ale robimy wiele dobrego i chcemy to pokazać w czwartek.

Hiszpan poruszył także temat zbliżającego się półfinału Ligi Europy przeciwko Celcie Vigo, w którym będzie on zdesperowany by odnieść sukces po tym jak nie udało mu się triumfować w tych rozgrywkach w barwach Athletic Bilbao, przegrywając w finale w 2012 roku z Atletico Madryt.

– Wciąż gramy w Lidze Europy, te rozgrywki bardzo mnie ekscytują, ponieważ przegrałem finał trzy czy cztery lata temu i chcę wyjąć ten nóż z moich pleców.

– Mamy nadzieję, że będziemy walczyć o końcowy triumf, ale wiemy, że Celta Vigo jest bardzo dobra. To bardzo trudna drużyna.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja