Mourinho: Powrót Martiala jak nowy transfer

628-390-martial-mu-7

Jose Mourinho stwierdził, że powrót do formy Anthony’ego Martiala jest dla niego jak nowy transfer.

Francuz przez cały sezon szukał formy, miał kilka przyzwoitych spotkań, ale głównie rozczarowywał. W tym sezonie Premier League zdołał zdobyć tylko 4 gole. Jednak po raz pierwszy zagrał on, w ostatnim meczu z Burnley, na swojej nominalnej pozycji, czyli jako napastnik. I od razy przyniosło to efekty. 21-latek rozegrał świetne spotkanie, miał udział przy obu bramkach United, zdobył gola i zaliczył asystę przy trafieniu Rooneya.

Gol Martiala z Burnley kosztował United aż 8,5 mln funtów. Gdy Antony przechodził z Monaco, klub z Old Trafford i klub z księstwa, zawarły w jego kontrakcie zapis, który mówi, że gdy Francuz zdobędzie 25 bramek w koszulce Man Utd, to United dopłaci Odo kwoty jego transferu wyżej wspomniane 8,5 mln funtów.

21-latek miał w tym sezonie wiele słabych momentów. Publicznie krytykował go sam Jose Mourinho. Portugalczyk zarzucał mu, że Martial nie robi tego, czego on oczekuje. „The Special One” kazał mu też wziąć przykład z Marcusa Rashforda, który również miewał słabe momenty w tym sezonie, ale mimo to Mourinho regularnie na niego stawia.

– Anthony musi zrozumieć, że oczekuję od niego czegoś innego. Gdy to pojmie, to zyska nie tylko on, ale cała drużyna – powiedział Mourinho.

– Jeśli chce zostać wielkim piłkarzem, a ma taki potencjał, to musi być bardziej konkretny. W niedzielę pokazał się z najlepszej strony, świetnie wypełniał taktyczne założenia. Można powiedzieć, że jego powrót do formy, jest dla nas jak nowy transfer

United już w najbliższy czwartek, zmierzy się z Manchesterem City, na jego stadionie. Punkty w tym meczu mogą być niezwykle kluczowe w kontekście walki o top 4. Drużyna Pepa Guardioli ma tylko punkt przewagi nad ekipą Jose Mourinho. Portugalczyk jednak przekonuje, że ważniejszy dla niego jest dwumecz w półfinale Ligi Europy, w którym United zmierzy się z Celtą Vigo.

– Mamy niewielką stratę do City, to fakt. Jednak większy priorytet ma starcie z Celtą Vigo. Czwarte miejsce jest blisko, ale za zajęcie tego miejsca, nie dostajesz trofeum. Za wygranie Ligi Europy jak najbardziej. Mamy 25% szans na wzniesienie pucharu, a w Premier League mamy 0% szans na wzniesienie pucharu. Więc dla mnie sprawa jest jasna – kończy Mourinho.

Źródło:

Independent

Dyskusja