United pewnie pokonuje Burnley

rooney-burnley

Manchester United, w pierwszym niedzielnym spotkaniu 35 kolejki Premier League,  pewnie pokonał Burnley na Turf Moor i zdobył kolejne cenne 3 punkty.

W 7 minucie pierwszy strzał w tym meczu, z ostrego kąta uderzał zawodnik gospodarzy, Brady, ale nie trafił w bramkę United.

W 9 minucie blisko gola dla United! Ładna koronkowa akcja w wykonaniu podopiecznych Jose Mourinho, Martial zagrywał w pole karne do Herrery, ten przedłużył jeszcze podanie do Rooneya, który z 5 metrów uderzył, ale został zablokowany i piłka wylądowała w rękach Toma Heatona.

Kilka minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Fellaini główkował na bramkę gospodarzy, ale ponownie piłka ląduje w „koszyczku” golkipera Burnley.

W 18 minucie było blisko pięknego, choć przypadkowego gola. Lingard zagrał na skrzydło do Rooneya, a Anglik próbował z pierwszej piłki dośrodkować do Pogby, ale zamiast tego wyszedł mu strzał, który prawie przelobował Heatona.

GOOL! 21 minuta, Anthony Martial trafia, 1:0 dla United! Piękna kontra w wykonaniu Czerwonych Diabłów, Rooney przejął piłkę na środku boiska, zagrał do Lingarda, który podprowadził akcję pod pole karne Burnley, następnie zagrał do Herrery, który pięknym podaniem, z pierwszej piłki zagrał do Martiala, a ten spokojnie wykończył tą akcję!

Przez następne 15 minut żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Gospodarze rozegrali kilka dobrych ataków, których jednak nie kończyli strzałem. Piłkarze United w tym czasie prowadzili grę i spokojnie kontrolowali mecz.

W 39 minucie Wayne Rooney podwyższa prowadzenie United! Kolejna ładna i składna akcja Czerwonych Diabłów. Paul Pogba powalczył z dwoma zawodnikami Burnley, następnie zagrał do Martiala, ten uciekł obrońcy, ale został powstrzymany przez Heatona, piłka jednak przeszła pod jego ręką i do pustej już bramki dobił kapitan!

W 43 minucie blisko gola dla gości, świetnie w polu karnym obrócił się Gray, ale jego strzał, po rykoszecie, nieznacznie minął bramkę De Gei.

W 53 minucie ładnie z dystansu uderzył Paul Pogba, ale Heaton popisał się świetną interwencją.

W 69 minucie strzał z linii pola karnego w wykonaniu Brady’iego, ale został zablokowany.

Druga połowa spotkania przebiega pod dyktando United, goście próbują stworzyć sobie sytuację strzelecką, ale zazwyczaj wszystko kończy się na 20 metrze, świetnie gra w dzisiejszym meczu Eric Bailly.

W 79 minucie po dośrodkowaniu z głębi pola, główkował wychowanek United, a aktualnie piłkarz Burlney, Michael Keane, ale nie trafił w bramkę.

W 88 minucie z dystansu uderzał Rooney, ale piłka po jego strzale minęła bramkę Heatona.

Chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Pogba, ale jego bardzo mocne uderzenie okazało się minimalnie niecelnie.

W doliczonym czasie gry, z okolic 16 metra uderzał Agyei, ale spudłował.

Manchester United zagrał dziś bardzo dobrze i spokojnie pokonał niżej notowanego rywala. Czerwone Diabły zbliżyły się do Manchesteru City na 1 punkt, a już w najbliższy czwartek, obie ekipy spotkają się w meczu derbowym.

BURNLEY 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 21′ Martial 39′ Rooney

Burnley: Heaton – Lowton – Keane – Mee (46′ Tarkowski) – Ward – Barton – Hendrick – Brady – Boyd( 62′ Gudmundsson) – Barnes (76′ Agyei) – Gray

Man Utd: De Gea – Darmian – Bailly – Blind – Young – Herrera – Fellaini – Pogba (90′ Carrick) – Lingard (69′ Rashford) – Rooney – Martial (80′ Mkhitaryan)