Mourinho o urazie Paula Pogby

628-390-pogbaa

Jose Mourinho nie ma pewności czy Paul Pogba będzie wystarczająco sprawny, by zagrać w czwartkowych derbach Manchesteru – przekazał menadżer United po meczu z Burnley, w którym Francuz opuścił boisko w wyniku urazu.

Pogba zszedł z boiska w doliczonym czasie dzisiejszego meczu, poza tym ma on w nogach 120 minut ćwierćfinałowego spotkania Ligi Europy z Anderlechtem. Jak powiedział Mourinho, pomocnik Czerwonych Diabłów jest wykończony bieżącym tygodniem.

– Nie wiem [czy zagra w derbach – przyp. red.]. Napewno jest wykończony, nie wiem czy to kontuzja, czy wynik ogromnego wycieńczenia mięśni, tego nie wiem.

– Ale tak jak już mówiłem, jeśli nie będzie mógł zagrać w czwartek, to nie zagra, wystawimy innego piłkarza i nie będziemy płakać, tak jak nie robiliśmy tego dzisiaj – powiedział Mourinho.

Mourinho wyraził smutek z powodu poważnych kontuzji Marcosa Rojo i Zlatana Ibrahimovicia, które są ogromną stratą dla klubu w decydującej fazie sezonu.

– Płaczemy, ponieważ mamy dwie istotne kontuzje dwóch wspaniałych zawodników. Nie płaczemy dlatego, że straciliśmy jakość na boisku, ale dlatego, że to poważne kontuzje, w obu przypadkach konieczne bedą operacje i okres przerwy. Jest nam przykro z powodu naszych przyjaciół – dodał Jose.

Dyskusja