ESPN: Koniec sezonu dla Marcosa Rojo

628-390-rojo-3

Obrońca Manchesteru United, Marcos Rojo zerwał więzadło krzyżowe i podobnie jak Zlatan Ibrahimović, nie zagra już w bieżącym sezonie – informuje ESPN.

27-latek nabawił się urazu na początku czwartkowego, rewanżowego ćwierćfinału Ligi Europy z Anderlechtem Bruksela. Początkowo próbował on kontynuować grę, lecz po kilku minutach Jose Mourinho musiał dokonać zmiany i wpuścić na plac gry Daleya Blinda.

W piątek potwierdzono, że Argentyńczyk zerwał przednie więzadło krzyżowe i będzie musiał przejść operację, która prawdopodobnie wykluczy go z gry do września. Jeszcze poważniej wygląda uraz Zlatana Ibrahimovicia, który zerwał zarówno przednie, jak i tylne więzadło i jego powrót na boisko szacuje się na styczeń 2018 roku.

O ile w ofensywie United ma kilka opcji, w tym wracającego do gry Wayne’a Rooneya, o tyle środek defensywy i kontuzja Rojo stanowi nie lada problem dla Jose Mourinho, który nie może skorzystać także z dwóch innych piłkarzy, grających na tej pozycji, Chrisa Smallinga i Phila Jonesa.

Źródło:

ESPN

Dyskusja