Mourinho: Martial powinien brać przykład z Rashforda

628-390-martial-16

Jose Mourinho przekonuje, że Anthony Martial powinien wziąć przykład z Marcusa Rashforda i wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie United.

Mourinho, kilkukrotnie w tym sezonie, otwarcie krytykował swoich piłkarzy. Portugalczyk miał zastrzeżenia do gry chociażby Chrisa Smallinga, Luke’a Shawa, Davida De Gei czy właśnie Anthonego Martiala.

Francuz miał świetny pierwszy sezon w barwach United, zdobył 11 bramek w 31 spotkaniach, był kluczowym zawodnikiem Louisa van Gaala, jednak w tym sezonie jest już gorzej. Martial rozegrał w Premier League tylko 16 spotkań i zdobył zaledwie 3 bramki.

Jeszcze do niedawana, podobnie słabo prezentowały się statystki Marcusa Rashforda. 19-letni Anglik jest jednak w ostatnim czasie pierwszym wyborem Mourinho, w ostatnim meczu z liderem Premier League, zagrał on, a nie Zlatan Ibrahimović. „The Special One” wytłumaczył dlaczego to właśnie Rashford gra w pierwszym składzie, a Martial siedzi na ławce.

– Marcus od września nie zdobył bramki w Premier League, a mimo to cały czas na niego stawiałem i będę stawiał. Dlaczego? Ponieważ widzę, że on chce, że się stara i próbuje mi zaimponować. Czy myślę, że Anthony ma duży potencjał? Oczywiście, że tak. Czy myślę, że może regularnie grać w pierwszym składzie? Oczywiście, że tak. Musi jednak zacząć dawać mi to, czego od niego oczekuję – powiedział Mourinho na konferencji prasowej, przed rewanżowym meczem z Anderlechtem Bruksela.

– Pracujemy razem już ponad 10 miesięcy, wszyscy już wiedzą czego od nich oczekuję. Tak samo ja wiem już więcej o moich zawodnikach, znam potencjał każdego z nich i potrafię poznać, kiedy dają z siebie 100%, a kiedy nie.

Marcus Rashford ostatnio zaczął się odpłacać trenerowi za jego zaufanie. 19-latek trafił do siatki w dwóch ostatnich meczach United, udało mu się pokonać bramkarza Sunderlandu i Chelsea.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja