Neville: Hazard pokazał brak dojrzałości i naiwność

herrera-hazard

Gary Neville uważa, że Eden Hazard w trakcie meczu Manchesteru United z Chelsea nie poradził sobie z kryciem indywidualnym Andera Herrery i było to bardzo łatwe popołudnie dla Hiszpana.

Lider Premier League po raz pierwszy od 2007 roku nie zaliczył celnego strzału w meczu ligowym, a jednym z najbardziej niewidocznych graczy był Eden Hazard. Zdaniem Gary’ego Neville’a, Belg by zgubić Herrerę, powinien zdecydowanie częściej schodzić szeroko na skrzydło.

– To wspaniały piłkarz. Zawsze myślę, że może on potrzebuje iść krok dalej. Myślę, że czasami jest on trochę zbyt bojaźliwy by stać się najlepszym piłkarzem na Świecie. Cristiano czy Messi mają ten ciąg na bramkę i determinację.

– Przeciwko Manchesterowi United wydaje mnie się, że on zbyt szybko zaakceptował stan rzeczy. Zbyt często Herrera nie miał z nim problemów. Hazard pokazał brak dojrzałości i trochę naiwności.

– On niemal pomyślał: „to naprawdę trudne, on mnie kryje indywidualnie” i zaakceptował to. On nie spróbował zrobić czegoś innego. Hazard nie pokazał wielu możliwości grając przeciwko zawodnikowi, który Cię kryje indywidualnie. Powinien grać wysoko i szeroko, albo wysoko i w środku, może następnym razem tak zrobi.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja