Pogba: Oceniajcie Kante w ten sam sposób co mnie

628-390-pogbaa

Paul Pogba uważa, że nie jest oceniany w ten sam sposób co pomocnik Chelsea, N’Golo Kante, mimo iż to on strzelił więcej goli od zawodnika The Blues.

24-latek ma na koncie 7 goli w barwach United , dodatkowo już 9 razy trafiał w poprzeczki i słupki, będąc o krok od zdobycia kolejnych bramek. Mimo że Francuz gra w linii pomocy, jest stale oceniany za ilość strzelanych goli. Oburzony piłkarz United powiedział, że stale wychwalany Kante powinien być także rozliczany w ten sam sposób co on.

– Słyszałem, że Kante to pomocnik z topu, zgadzam się z tym. To pomocnik najwyższej klasy w tym co robi. Ale czy on strzela wiele goli? Nikt o tym nie mówi. Wszyscy mówią co robi na boisku, jak odbiera piłkę, jak podaje czy kontroluje przebieg meczu. Ja też staram się to robić.

– Strzelam więcej goli niż Kante, ale ciągle tylko mówią, że Kante robi to, czy tamto. Jeśli chcecie mówić o zdobyczach bramkowych, powinniście w ten sam sposób oceniać każdego pomocnika. Ja za to wciąż słyszę o pieniądzach i moim transferze. Chcę powiedzieć, że w normalnym życiu nikt nie może być wart 100 milionów funtów – powiedział Pogba.

Dyskusja