Mourinho o taktyce, dzięki której pokonał Chelsea

628-390-mourinho-manutd-6

Jose Mourinho stwierdził, że zatrzymanie Edena Hazarda i Pedro Rodrigueza było kluczowe w pokonaniu Chelsea na Old Trafford.

United po golach Marcusa Rashforda i Andera Herrery odniósł pierwsze w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zwycięstwo na własnym stadionie, jednocześnie wpływając na walkę o mistrzostwo Chelsea z Tottenhamem. The Blues po tej porażce mają już tylko 4 punkty przewagi nad lokalnym rywalem.

– Chciałem powiedzieć, że byłem przekonany nawet przed naszym meczem pucharowym, że zatrzymanie piłkarzy grających za plecami Diego Costy jest kluczowe. Czasami Hazarda, czasami Hazarda i Pedro, kontrola gry tych dwóch piłkarzy, a także kontrolowanie środkowych obrońców, którzy często wychodzili szeroko, przez co skrzydłowi mogli im sprawić wiele problemów.

– Powtórzę też, że oni są fenomenalni w kontrataku, a gdy mają piłkę, jest to dla nich trudniejsza sytuacja, ponieważ są wtedy bliżej siebie. Gdy natomiast przechodzili do kontrataku, zawsze mieliśmy kontrolę nad ich kluczowymi pozycjami.

– Diego jest bardzo groźny, ale te dwie pozycje [Hazard i Pedro] były tymi, nad którymi musieliśmy mieć kontrolę. Robiliśmy to też na Stamford Bridge gdy graliśmy w 11, ale w 10 było to trudniejsze, natomiast dziś dobrze sobie poradziliśmy – powiedział Mourinho.

Dyskusja