Pogba: Chcemy się zrewanżować Chelsea!

628-390-pogba-manutd-10

Paul Pogba zapewnia, że w United jest sportowa złość i chęć zrewanżowania się Chelsea, która w tym sezonie, dwukrotnie już pokonała Czerwone Diabły.

Pierwszej porażki United doznali 25 października zeszłego roku. Londyńczycy zdeklasowali wtedy United, wygrywając 4-0. Od tego spotkania, drużyna Mourinho jest niepokonana w lidze. Czerwone Diabły nie znalazły pogromcy od 21 kolejek. Druga porażka z Chelsea przyszła w ćwierćfinale FA Cup. Spotkanie również zostało rozegrane na Stamford Bridge i było wyjątkowo zacięte. Niestety,  United przegrał 0:1, a od 35 minuty grał w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Andera Herrery.

Paul Pogba jednak zapewnia, że to koniec ulegania „The Blues”, a czas na zrewanżowanie się i pokonanie aktualnego lidera Premier League.

– Chelsea pokonała nas już dwa razy w tym sezonie, więc oczywiście nie chcemy by stało się to po raz trzeci. Co więcej, chcemy wygrać i zrewanżować się za te wcześniejsze porażki! – zapewnia bojowo nastawiony Pogba.

– To prawda, są przed nami i mają sporą przewagę punktową. Jednak zarówno dla nich, jak i dla nas, ten mecz jest niezwykle ważny. Oni grają o tytuł więc nie mogą się zatrzymywać, musza punktować. Tak samo my, z tą różnicą, że my walczymy o pierwszą czwórkę. Wyjdziemy na jutrzejszy mecz skoncentrowani i skupieni. Chcemy zemsty, za te dwie porażki.

Pogba grał pod wodzą aktualnego trenera Chelsea, Antonio Conte, który prowadził go w Juventusie. Francuz chwalił to, jak dobrze prezentuje się drużyna Włoskiego szkoleniowca, w tym sezonie Premier League:

– Mają świetną drużynę, poukładaną i dobrze zorganizowaną. Ich zawodnicy mają dużo jakości. Mają trenera, który będzie na nich cały czas naciskał i wymagał od nich 100% skupienia i zaangażowania. Zrobili niesamowitą rzecz, podnieśli się po tragicznym poprzednim sezonie i teraz są najsilniejszą drużyną w kraju.

24-latek został też zapytany o swojego kolegę z reprezentacji, zawodnika Chelsea, N’golo Kante, który gra na tej samej pozycji co on.

– To wielki zawodnik. Jeden z najlepszych na świecie. Kluczowy dla Chelsea. Robi genialną robotę w środku pola, biega za trzech, przejmuje, odbiera, rozgrywa, a w meczach przeciwko nam, także strzela. Jest po prostu wszędzie. Trzeba będzie go jutro zneutralizować – kończy Pogba.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja