Koniec sezonu dla Juana Maty

628-390-mata-15

Jose Mourinho potwierdził, że Juan Mata będzie wykluczony z gry do końca maja, zatem wygląda na to, że Hiszpana nie zobaczymy już na boisku w tym sezonie.

Ostatni mecz United w Premier League zostanie rozegrany 21 maja z Crystal Palace, podczas gdy ewentualny finał Ligi Europy, do którego Czerwone Diabły mogą się zakwalifikować, zostanie rozegrany 24 maja w Sztokholmie.

Mata, który mając na koncie 10 goli, jest drugim najlepszym strzelcem w drużynie Jose Mourinho, przeszedł pod koniec poprzedniego miesiąca operację pachwiny.

Mata wróci pod koniec maja, a Phil Jones i Chris Smalling w połowie maja – powiedział Jose Mourinho.

Jones jest niedostępny z powodu kontuzji stopy, podczas gry Smalling ma problemy z kostką. Obaj środkowi obrońcy nabawili się urazów podczas zgrupowania reprezentacji Anglii, które miało miejsce w zeszłym miesiącu.

Jeśli faktycznie wrócą oni w połowie maja, będą mogli wziąć udział w 3 ostatnich meczach United w Premier League, 14 maja z Tottenhamem, 17 maja z Southampton i 21 maja z Crystal Palace.

Półfinały Ligi Europy zostaną rozegrane 4 i 11 maja, więc prawdopodobnie Smalling i Jones nie zdążą się wykurować na te spotkania.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja