Jose Mourinho szuka następcy Zlatana

628-390-mourinho-zlatan

Zlatan Ibrahimović wciąż nie podpisał nowego kontraktu z United, a obecny wygasa po tym sezonie. Jose Mourinho poszukuje więc następcy Szweda, na wypadek gdyby opuścił on Manchester.

Ibrahimović jest w tym sezonie kluczowym zawodnikiem Czerwonych Diabłów. 35-latek zdobył we wszystkich rozgrywkach 28 bramek i jest najlepszym strzelem drużyny. Jego gole zapewniły United dwa trofea. Szwed zdobył zwycięską bramkę w meczu o Tarczę Wspólnoty, oraz zaliczył dwa trafienia w wygranym 3:2 finale Pucharu Ligi.

Jednak „Ibra” wciąż nie jest skłonny do podpisania nowego kontraktu, więc Jose Mourinho rozpoczął poszukiwania jego następcy. Najpoważniejszym kandydatem jest, zdaniem mediów, Romelu Lukaku, aktualny lider klasyfikacji strzelców w Premier League.

– Moim zdaniem napastnik powinien nie tylko stać w polu karnym i czekać na podanie, ale powinien pomagać w rozgrywaniu akcji, samemu je kreować i asystować – powiedział Ibrahimović w wywiadzie dla BT Sport.

– Kilku takich napastników gra w Premier League. Romelu Lukaku jest niesamowicie silny fizycznie, ma spryt i instynkt „killera”. Podobnie gra Aguero, ale on jest przede wszystkim niesamowicie szybki i genialnie się ustawia.

Zlatan nie wspomniał o Harrym Kane’ie, który również jest wymieniany jako potencjalny nabytek United. Jednak najbliżej transferu na Old Trafford jest Lukaku. W grze o Belga jest też Chelsea, której Romelu jest wychowankiem.

Jednak wciąż celem numer jeden jest Antoine Griezmann, napastnik Atletico Madryt, za którego trzeba będzie zapłacić 85 mln euro. Nie wykluczone jest, że w razie nieprzedłużenia przez Ibrahimovicia kontraktu, zarówno Francuz jak i Belg zostaną sprowadzeni do czerwonej części Manchesteru.

Dyskusja