Rooney receptą na problemy ofensywne United?

628-390-rooney-17

Ray Wilkins uważa, że Wayne Rooney jest piłkarzem, który może rozwiązać problem strzelecki Manchesteru United.

Czerwone Diabły zdobyły zaledwie 46 goli w 30 meczach Premier League w tym sezonie, to mniej niż każdy z rywali United z czołowej siódemki.

Jose Mourinho skrytykował formację ofensywną po wczorajszym, zremisowanym 1-1 meczu z Anderlechtem i Wilkins uważa, że to właśnie Rooney może być receptą na słabą skuteczność zespołu.

Rooney może strzelać gole dla tego zespołu. Przy szansach, które marnują i mając w głowie, że Marcus Rashford trafił do siatki zaledwie 8 razy w 47 meczach, to niewystarczająco.

Ludzie powiedzą, że to wciąż młody piłkarz, ale nie można tak tego rozpatrywać. Jeśli grasz dla Manchesteru United, trzeba wykorzystywać sytuacje i myślę, że Rooney może to robić.

Oni potrzebują kogoś, kto wbiegnie w drużynę rywala. Mają takich graczy jak Lingard, Rashford i Martial, którzy to zrobią, ale to piłkarze ze skrzydeł. Potrzebny jest gracz, który wyskoczy zza pleców rywala, Ibrahimović tego nie robi, a Rooney może to zrobić.

– Prawdopodobnie on nie ma już takiej sprawności, by robić to często, ale czasami z jego sprytem i możliwościami, może to zrobić. Nie wygląda jednak na to, by zamierzali oni z niego skorzystać w tym momencie – powiedział Wilkins.

Źródło:

Talksport.com

Dyskusja