Piłkarze Man Utd w Brukseli pod eskortą policji

628-390-united-trening-fenerbahce

Po wtorkowym ataku na autokar piłkarzy Borussii Dortmund, drużyna Manchesteru United podczas pobytu w Brukseli będzie otoczona uzbrojonymi oddziałami policji – informuje The Mirror.

Czerwone Diabły przebywają w stolicy Belgii, gdzie już dziś rozegrają pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Europy z miejscowym Anderlechtem.

We wtorkowym ataku na autokar piłkarzy z Dortmundu, którzy zmierzali na stadion Signal Iduna Park, gdzie miał zostać rozegrany mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów z AS Monaco, ranny został Marc Bartra, który w wyniku obrażeń musiał przejść operację ręki.

Niemiecka policja potwierdziła, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako atak terrorystyczny. Na miejscu miały znaleźć się listy, sugerujące, że był to czyn w imię Islamu.

W Brukseli w 2016 roku miały miejsce już dwa ataki terrorystyczne, w których zginęły 32 osoby. Piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu Manchesteru United w drodze na stadion Constanta Vanden Stocka towarzyszyć będzie uzbrojony oddział policji, a także w eskorcie weźmie udział policyjny helikopter.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja