Anderlecht 1-1 Man Utd

rashford-anderlecht

Manchester United zremisował na wyjeździe Anderlecht Bruksela, w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy. Rewanż już za tydzień, na Old Trafford.

W 9 minucie pierwszy groźny strzał w tym meczu. Z narożnika pola karnego uderzał Acheampong, ale nie trafił w bramkę.

W 14 minucie kombinacyjna akcja gospodarzy, Bruno zagrywał w pole karne, uderzał Thelin, ale jego strzał piętą z 5 metrów okazał się niecelny.

Kilka minut później bramkę zdobywa Anderlecht, ale niedoszły strzelec Thelin, był na spalonym i gol nie został uznany.

Ależ blisko gola! Chwilę po nieuznanej bramce dla Anderlechtu Lingard trafia w słupek! Zagranie z lewej strony od Rashforda, na 5 metrze zostaje zablokowany Zlatan, piłka dociera do Lingarda, który trafia w słupek!

W 19 minucie dobry strzał z dystansu w wykonaniu Rashforda, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Martineza.

W 31 minucie z rzutu wolnego uderzał Ibrahimović, ale trafił prosto w mur.

W 37 minucie mamy bramkę dla United! Henrikh Mkhitaryan! Dośrodkowanie z prawej strony Valencii dociera do Rahforda, który strzela z pierwszej piłki, świetnie broni Martinez, ale z ostrego kąta dobija Ormianin i wyprowadza Czerwone Diabły na prowadzenie!

W 49 minucie z 18 metra, z rzutu wolnego uderzał Acheampong, ale nie trafił w bramkę.

Kilka chwil później napór gospodarzy trwa, strzelał Thelin, piłka po rykoszecie od Bailly’iego prawie wpadła do bramki, ale Valencia zdołał najpierw wybić piłkę z linii bramkowej, a następnie zablokować dobitkę Acheamponga!

W 54 minucie blisko drugiego gola dla United! Ponownie uderzał Mkhitaryan, ale jego strzał z pierwszej piłki, po zagraniu z lewej strony boiska, był minimalnie niecelny.

Przez następne 20 minut gra toczyła się w środku pola, dużo fauli i zablokowanych uderzeń. Żaden z zespołów nie stworzył sobie w tym czasie dobrych okazji do strzelenia gola.

W 80 minucie z dystansu uderzał Appiah, piłka po rykoszecie zmieniła kierunek lotu i minęła bramkę Romero.

Chwilę później z okolic 20 metrów, z pierwszej piłki ładnie uderzył Fellaini, ale prosto w środek bramki.

Kolejny atak United, w dobrej sytuacji był Pogba, ale nie zdołał pokonać bramkarza Anderlechtu.

W 86 minucie pierwszy celny strzał Anderlechtu kończy w siatce United. 1:1 po golu Dendonckera.

Manchester United zagrał dobre spotkanie w Brukseli, ale nie zdołał dobić rywala, przez co w końcówce Anderlecht wyrównał. Mimo wszystko jest to dobry wynik przed meczem rewanżowym na Old Trafford.

ANDERLECHT BRUKSELA 1:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 37′ Mkhitaryan, 86′ Dendoncker

Anderlecht: Martinez, Kara, Bruno (58′ Chipciu), Appiah, Nuytinck, Acheampong, Thelin (76′ Teodorczyk), Tielemans, Dendoncker, Obradovic, Stanciu (65′ Hanni)

Man Utd: Romero, Valencia, Darmian, Bailly, Rojo, Carrick, Pogba, Lingard (63′ Martial), Mkhitaryan (90′ Fosu-Mensah), Rashford (75′ Fellaini), Ibrahimovic