Schneiderlin: Van Gaal zmienił mnie w robota

628-390-schneiderlin-6

Morgan Schneiderlin twierdzi, że Louis van Gaal dał mu zbyt mało swobody, przez co grał jak robot i zatracił radość z gry w piłkę podczas swojego pobytu na Old Trafford.

Francuz dołączył do United za 25 milionów funtów z Southampton, jednak po nieudanym ostatnim sezonie, został w styczniu sprzedany do Evertonu za 20 milionów funtów.

Po tym jak Schneiderlin w końcu odnalazł się pod wodzą Ronalda Koemana na Goodison Park, zdecydował się poruszyć temat Louisa van Gaala i jego rygorystycznego stylu kierowania drużyną, który przeszkadzał wielu piłkarzom.

– Pierwszy rok z Louisem van Gaalem stanął mi trochę w gardle. Nie czerpałem żadnej radości z gry w piłkę. Mimo, że miałem spore doświadczenie w Premier League, dał mi bardzo mało swobody na boisku.

– Czułem się przy nim jak robot. Mówił do mnie: „Nigdy nie możesz iść i odbierać piłki w tej części boiska, nie możesz robić tego, ani tamtego…”. Te instrukcje trochę mi przeszkadzały – powiedział Scheniderlin dla L’Equipe.

Gdy piłkarz rozmyśla w trakcie meczu: „Co menadżer chce bym zrobił w danej sytuacji?”. Stajesz się mniej efektywny. Szczególnie w Manchesterze United, gdzie wszystkie mecze są analizowane przez media i gdzie szybko możesz zostać skrytykowany – dodał.

Dyskusja