Jose: Sanches popełnił błąd wybierając Bayern zamiast Man Utd

628-390-renato-sanches-3

Jose Mourinho zasugerował, że Renato Sanches popełnił błąd wybierając transfer do Bayernu Monachium, zamiast do Manchesteru United.

19-latek był na celowniku United w poprzednim sezonie, jednak końcówka pracy Louisa van Gaala na Old Trafford opóźniła starania klubu o pozyskanie zawodnika Benfiki Lizbona, który ostatecznie trafił do Bayernu Monachium.

Tuż po tym, jak Mourinho został wybrany nowym menadżerem Czerwonych Diabłów, Sanches zabłysnął w barwach reprezentacji Portugalii podczas wygranych Mistrzostw Europy we Francji, gdzie został on wybrany najlepszym młodym piłkarzem.

Jose Mourinho dał w obecnym sezonie 19-letniemu Marcusowi Rashfordowi mnóstwo okazji do gry, podczas gdy Sanches zaliczył tylko 5 startów w barwach drużyny mistrza Niemiec.

Chcemy by młodzi chłopcy grali i dobrze się prezentowali. W tym samym czasie, najlepsze drużyny chcą wygrywać i trudno jest to robić dając szansę młodym graczom. Idziesz do innych klubów, gdzie młodzi piłkarze się rozwijają. To łatwe gdy nie masz presji będąc w środku tabeli, gdzie dziś możesz wygrać, jutro przegrać. Inaczej jest w przypadku dużych klubów.

– Przykładem jest Renato Sanches, który jest mistrzem Europy, ale nie gra w Bayernie Monachium. W ostatnim meczu w jakim zagrał, przegrali z Hoffenheim. Czy zagra w meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów? Mam co do tego wątpliwości.

Jose Mourinho potwierdził też, że chciał kupić Renato Sanchesa, jednak zbyt późno pojawił się na Old Trafford i jego rodak został już wcześniej kupiony przez Bayern.

Dyskusja