Thompson: Mourinho jest na drodze do utraty kontroli nad szatnią

628-390-mourinho-12

Jose Mourinho po publicznej krytyce Luke’a Shawa mógł stracić część szatni Manchesteru United – uważa ekspert Sky Sports, Phil Thompson.

Mimo wcześniejszej krytyki, Mourinho dał szansę młodemu Anglikowi na wejście z ławki w spotkaniu z Evertonem. Lewy obrońca Czerwonych Diabłów pokazał się z dobrej strony, lecz Portugalczyk po raz kolejny postanowił skrytykować swojego podopiecznego sugerując, że nie rozumie gry i to on musiał podejmować za Shawa wszystkie decyzje na boisku.

– Mówię Wam to, ponieważ powiedziałem już to jemu. On zagrał dobrze, ale ze swoim ciałem i moim mózgiem. Grał przede mną i podejmowałem za niego wszystkie decyzje – powiedział Mourinho.

Zdaniem eksperta Sky Sports, Phila Thompsona, takie traktowanie Shawa jest bardzo podobne do sytuacji Rubena Loftus-Cheeka w Chelsea, który również był publicznie krytykowany przez Jose Mourinho. Dodał on też, że może to spowodować w niedługim czasie utratę szatni Manchesteru United.

– Czy Luke Shaw jest w Rubenem Loftus-Cheekiem Manchesteru United? Młody piłkarz, podbudował go, grał nim, ściągał w przerwie lub wcześnie zmieniał, potem postawił na niego i powiedział, że nie uczy się gry. Odsunął go, potem znowu przywrócił.

– Dlaczego to zawsze są młodzi piłkarze? To mnie właśnie wkurza. Pogba, wiem, że jest młody, ale zapłacono za niego 90 milionów funtów, miał trudny czas, ale nie został skrytykowany.

– Ibrahimović miał pewne momenty w trakcie sezonu, kiedy nie strzelał goli, ale też nigdy nie został skrytykowany. Rooney nawet nie gra, nie oglądamy go nawet, a nigdy nie jest krytykowany.

– Myślę, że Mourinho jest na drodze do utraty swoich piłkarzy. Nie może zapominać, że piłkarze są blisko i będą rozmawiać o krytyce młodych graczy. Starsi zawodnicy nie będą zadowoleni z krytyki młodych piłkarzy, to samo miało miejsce w Chelsea – powiedział Thompson.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja