Mourinho: Kontrolowaliśmy przebieg meczu

628-390-mourinho-16

Jose Mourinho jest zadowolony ze zwycięstwa. Portugalczyka szczególnie ucieszyła dominacja nad walczącym o utrzymanie Sunderlandem.

Manchester United pokonał Sunderland po golach Ibrahimovicia, Mkhitaryana i Rashforda.

Wynik jest dobry. Udało nam się nie stracić dystansu do drużyn, które grały wczoraj. Porażka w dzisiejszym meczu oznaczałaby brak szans na wywalczenie miejsca w czołowej czwórce.

Zaliczyliśmy dobry występ przeciwko smutnemu zespołowi. Jeśli przeciwko takiemu zespołowi zdobędziesz gola jako pierwszy to możesz mieć pewność, że zwyciężysz. Zrobili wszystko co mogli, ale czułem, że ich morale jest bardzo niskie. Walka o utrzymanie sprawiła, że nie mają sił.

Kontrolowaliśmy mecz przez cały czas. Gol na początku drugiej połowy ich dobił.

Dziennikarz Sky Sports zapytał o rolę gola Zlatana w kontekście całego meczu.

Nie mieliśmy problemu z zatrzymaniem Sunderlandu i czuliśmy się pewnie. Tworzyliśmy sobie sytuacje, ale w naszą grę wkradały się nerwy. Czasami potrzeba wyjątkowych graczy, aby indywidualną akcją popchnęli zespół. Zlatan to zrobił i pozwolił nam na rozluźnienie. Czuliśmy, że mamy mecz w kieszeni i powoli intensywność spotkania malała. Sunderland zostawiał nam dużo miejsca po czerwonej kartce i skrzętnie to wykorzystaliśmy.

Ciągłe kontrowersje wzbudzają relację Luke’a Shawa i Jose Mourinho. Anglik rozpoczął dzisiejszy mecz w pierwszym składzie.

Mówiłem mu już, że zagrał solidnie. Nie robił błędów, był pewny siebie i skoncentrowany.

Zaskoczeniem mogła być obecność w bramce Romero, który zazwyczaj zadowala się grą w meczach pucharowych.

Nie bez powodu wystawiałem go w innych rozgrywkach. Sergio ma bardzo dobry moment w swojej karierze i zdaje sobie z tego sprawę. Dobrze wiedziałem, że nie ryzykuję wystawiając go pomiędzy słupkami.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja