Man Utd zdecydowanie wygrywa z Sunderlandem

Zlatan Ibrahimovic vs. Sunderland

Manchester United pokonał na wyjeździe Sunderland 3:0 po golach Zlatana Ibrahimovicia, Henrikha Mkhitaryana i Marcusa Rashforda.

W 3. minucie Pickford bez problemu poradził sobie ze strzałem Lingarda.

W 20. minucie Oviedo uderzył z rzutu wolnego. Romero był na posterunku.

W 29. minucie Sunderland przeprowadził dwa groźne ataki. Na początek mocny strzał Cattermole’a zatrzymał Romero, a kilka chwil później z futbolówką minął się Jermain Defoe.

Minute później sprytnym uderzeniem popisał się Lingard. Na nieszczęście dla Manchesteru United bardzo czujny był młody bramkarz.

Kilka sekund później Zlatan Ibrahimovic otworzył wynik spotkania. Szwed przyjął piłkę na skraju pola karnego, odwrócił się w stronę bramki z dwoma obrońcami na plecach i pewnym strzałem w długi róg zdobył kolejnego gola w tym sezonie.

W 40. minucie Anichebe znalazł się w bardzo dobrej sytuacji. Odważne wejście Romero sprawiło, że napastnik Sunderlandu nie zdążył oddać strzału.

W 44. minucie Sebastian Larsson otrzymał czerwoną kartkę za groźne wejście w nogi Andera Herrery.

Mkhitaryan zdobył drugiego gola dla Manchesteru United już w pierwszej akcji drugiej połowy spotkania. Ormianin bez problemu znalazł sobie miejsce w polu karnym i płaskim strzałem po ziemi nie dał szans Pickfordowi.

W 60. minucie groźnemu uderzeniu Defoe z rzutu wolnego sprostał Romero.

W 69. minucie Rashford zmarnował dobrą okazję stworzoną po dobrze wyprowadzonym kontrataku.

W 89. minucie na 3:0 podwyższył Rashford. Tym razem kontratak wyprowadzony przez duet Ibra – Rashford się udał i Anglik pewnym uderzeniem pokonał Pickforda.

SUNDERLAND 0:3 MAN UTD