Ronaldinho: Byłem bliski przejścia do United

628-390-1-ronaldinho

Ikona futbolu, Ronaldinho przekonuje, że w 2003 roku był bliski przejścia do United z Paris Saint Germain, jednak ostatecznie został zawodnikiem FC Barcelony.

Brazylijczyk był celem transferowym Manchesteru United, w czerwcu 2003 roku. Jednak do wybrania „Dumy Katalonii” przekonał go przyjaciel, ówczesny prezydent FC Barcelony, Sandro Rosell.

– Nie miałem wtedy żadnym oporów przed graniem w Manchesterze United. Nie bałem się Premier League. Po prostu, Sandro Rosell, który był wtedy prezydentem Barcelony, jest moim bliskim przyjacielem i to on ostatecznie przekonał mnie do transferu. Manchester United był wtedy równie wielkim klubem co FC Barcelona – powiedział Ronaldinho w wywiadzie udzielonym Four Four Two.

– Razem z moim bratem analizowaliśmy wtedy, co będzie dla mnie najlepsze. Byłem wtedy mistrzem świata z Brazylią, miałem świetny sezon w PSG. United cały czas było w grze, ale w tym samym czasie Sandro został wybrany na prezydenta „Barcy”. Zaprosił mnie do miasta, pokazał mi stadion i akademię. Przekonał mnie do transferu.

Źródło:

The Sun

Dyskusja