Jose: Chicharito zdobyłby dla nas 20 goli

628-390-chicharito

Jose Mourinho powiedział, że gdyby Javier Hernandez nadal był piłkarzem Manchesteru United, miałby na tym etapie sezonu 20 goli na koncie. Portugalczyk nie wykluczył też transferu napastnika w letnim oknie transferowym.

United jest niepokonane od 20 meczów w Premier League, ale połowa z tych spotkań zakończyła się remisami, a 43 gole na koncie drużyny jest najgorszym wynikiem z wszystkich drużyn z czołowej siódemki. Jose Mourinho przekazał, że drużynie brakuje takiego zawodnika jak Javier Hernandez, który został przez Louisa van Gaala sprzedany do Bayeru Leverkusen.

– Mamy niektórych piłkarzy, którzy są na bakier z bramkami. To dobrzy piłkarze, kreatywni, którzy potrafią wypracować sytuacje, ale nie są to zawodnicy z instynktem kilera. 

– Podam Wam prosty przykład. Sposobem, którym gramy na Old Trafford, tym jak dominujemy rywali i gramy w ich polu karnym, myślę, że Chicharito miałby spokojnie 20 goli. Nawet wchodząc z ławki na ostatnie 10 czy 20 minut, miałby 20 goli.

– To piłkarz do którego piłki po prostu trafiają, rykoszet tu, rykoszet tam, bum i gol. Bramkarz broni, on tam jest, dobitka i gol. Leci dośrodkowanie, on wychodzi na pierwszy słupek do główki – gol. Nawet wchodząc z ławki mamy typ piłkarza, który strzela 10, 15 goli i daje dodatkowe 10, 15 punktów.

– Gramy dobrze przez większość czasu, oczywiście nie zawsze, ale gramy dobrze, stwarzamy dużo sytuacji strzeleckich, lecz nie strzelamy wystarczająco dużo goli jak na styl naszej gry i drużyn przyjeżdżających na Old Trafford.

Zlatan Ibrahimović to jedyny piłkarz, który walczy z kryzysem w ofensywie United, zdobywając dotychczas 27 goli w swoim pierwszym sezonie w Anglii. 35-latek jednak jak dotychczas nie przedłużył umowy o kolejny rok. Zapytany, czy doświadczony napastnik jest na liście transferowej, Mourinho odpowiedział:

Nie mogę kupić bardziej doświadczonego napastnika niż Zlatan! Mamy Marcusa Rashforda. Wierzymy w Marcusa, nie ma co do tego wątpliwości. Czy zamierzamy kupić napastnika? Może, może.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja