Mourinho: Wciąż jesteśmy mocni na Old Trafford

628-390-mourinho-manutd-6

Jose Mourinho przekonuje, że jego drużyna wciąż jest mocna w spotkaniach u siebie, pomimo sporej liczby remisów.

United swój najbliższy mecz zagra w niedziele, na wyjeździe, z ostatnim w tabeli Sunderlandem. Czerwone Diabły są niepokonane od 20 spotkań w Premier League, ale wygrały tylko 10 z tych spotkań, drugie 10 remisując, z czego aż 9 tych remisów padło na Old Trafford.

– Uważam, że jesteśmy mocni u siebie i jestem przekonany, że to dobrze działa na drużynę. Fakt, że nie przegrywamy praktycznie w ogóle jest budujący, a seria 20 meczów bez porażki w Premier League dodaje nam dużo pewności siebie – powiedział Mourinho, na konferencji prasowej przed meczem z Sunderlandem.

– Jednak wystarczy zrobić prosty rachunek, żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja. 10 spotkań, 10 remisów to 10 punktów. Ale 10 spotkań, 5 wygranych i 5 porażek to 15 punktów. Korzystniejsza jest oczywiście ta druga opcja, ale ja uważam, że w perspektywie następnego sezonu, lepsza jest pierwszy wariant. Mamy coś, co nie łatwo jest osiągnąć. Świadomość, że jesteśmy trudną do pokonania drużyną. Takie nastawienie mentalne zaprocentuje w przyszłym sezonie, ale na ten moment oczywiście wolałbym 5 zwycięstw i 5 porażek.

– Jesteśmy źli na siebie, że tyle remisujemy, bo w porównaniu do innych ekip, dla nas remis to zły wynik. Mimo to uważam, że jesteśmy mocną drużyną u siebie. Dlaczego? Bo przegraliśmy u siebie tylko jedno spotkanie, z Manchesterem City i wiemy dlaczego je przegraliśmy. Tylko jedna porażka u siebie to naprawdę świetny wynik, zwłaszcza, że ta derbowa wpadka to jedyna porażka na Old Trafford we wszystkich rozgrywkach.

– Mamy problem z wygrywaniem, ponieważ nikt do nas nie przyjeżdża z myślą o zdobyciu 3 puntków. Rywale myślą tylko o tym, by z nami nie przegrać. Gościliśmy już i drużyny, które są nad nami w tabeli, jak i outsiderów. Żaden nie przyjechał po zwycięstwo, tylko po remis. Musimy zawsze prowadzić grę, bramki po kontratakach nam się praktycznie nie zdarzają, bo nie mamy kiedy kontrować. Przeciwnicy po prostu nie atakują. Jednak to nasz problem, że nie zdobywamy bramek. Mamy sytuacje, ale nie mamy goli. Mam nadzieję, że w niedzielę trafimy do siatki więcej niż raz – kończy Mourinho.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja