Sky Sports: Lingard podpisze 4-letni kontrakt z United

628-390-lingard-5

Zdaniem Sky Sports News HQ, Jesse Lingard jeszcze dziś podpisze nowy, 4-letni kontrakt z Manchesterem United.

Sky Sports News HQ podaje też, że wraz z podpisaniem nowej umowy, 24-latek dostanie podwyżkę, mówi się o 100 tys. funtów tygodniowo. Obecny kontrakt Lingarda obowiązuje jeszcze przez rok, ale wszystko wskazuje na to, że United zatrzyma swojego wychowanka na najbliższe 5 lat.

Jesse dołączył do akademii Manchesteru United w wieku 7 lat. Przeszedł wszystkie szczeble juniorskie, aż w 2011 roku podpisał profesjonalny kontrakt z Czerwonymi Diabłami. Jednak na stałe w pierwszym zespole zadomowił się, gdy drużynę prowadził Louis van Gaal. Wcześniej był wypożyczany do Leicester City, Birmingham City, Brighton oraz Derby County.

Lingard sam potwierdził pod koniec poprzedniego miesiąca, że jest w trakcie zaawansowanych negocjacji z Manchesterem United. Anglik przyznał wtedy, że chciałby zostać w klubie z Old Trafford najdłużej jak tylko może.

– To dla mnie zaszczyt grać dla Manchesteru United. Jestem szczęśliwy, że jestem ich zawodnikiem. Wychowałem się tutaj, moje serce należy do United. Wiem, że w składzie tak wielkiego klubu jest rywalizacja, ale nie przejmuje się, dam radę. Otaczają mnie genialni piłkarze i dobrzy ludzie – powiedział wtedy Jesse.

– Gdy trenujesz i grasz w jednym zespole z Paulem, Zlatanem czy Henrikh’iem to czujesz moc. Mogę się od nich naprawdę wiele nauczyć. Chciałbym kiedyś osiągnąć tyle co oni i jestem pewien, że grając w United, prędzej czy później mi się to uda – kończy Linagrd.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja