Zlatan: Nie jestem tu by tracić czas

628-390-11-zlatan

Zlatan Ibrahimović przekazał, że nie jest w Manchesterze United by tracić czas i że jeśli ma pozostać na Old Trafford na kolejny sezon, klub musi myśleć o wielkich rzeczach oraz pokazać, że jest gotowy by spełnić jego ambicje.

Szwed jest w trakcie rozmów o przedłużeniu kontraktu z United o kolejne 12 miesięcy, jednak mówi się też o możliwym odejściu do klubu MLS, LA Galaxy, bądź o transferze do włoskiego Napoli.

– Mam 35 lat. Wiele rzeczy musi być ustalonych. To nie jest tak, że mam 20 lat i przed sobą kolejne 5 czy 10 lat gry. Prawdopodobnie został mi rok, dwa lub trzy, dlatego wszystko zależy od tego czego Ty chcesz i czego klub chce, jaka jest wizja klubu, ponieważ mówiłem to od pierwszego dnia, że nie jestem tu by tracić czas, tylko by wygrywać. Jeśli chcesz wygrywać więcej, musisz tworzyć coś większego.

– Słuchajcie, jeśli miałem coś do powiedzenia, to już to powiedziałem. Rozmawiamy. Czy jesteśmy blisko porozumienia czy daleko, nie ma na ten temat żadnych nowych informacji. Wciąż trwają rozmowy i zobaczymy co się wydarzy. Jestem otwarty. Nic nie jest pewne. Przyszedłem tu bez Ligi Mistrzów i do drużyny jaka tu była. Nie byłem w drużynie, która była faworytem do zwycięstwa. Przyszedłem tu by pomóc i zrobić to do czego jestem zdolny. By poprawić drużynę. By wprowadzić drużynę na wyższy poziom, więc zobaczymy co się wydarzy – powiedział Zlatan.

United przed meczem z Evertonem było na 5 pozycji w tabeli i traciło do liderującej Chelsea 16 punktów, zdaniem Szweda tabela nie kłamie.

– Robimy wszystko by stwarzać sobie okazje bramkowe i by je wykorzystywać. Tabela jednak nie kłamie. Drużyna jest jaka jest, myślę, że zrobiliśmy wiele dobrego w tym sezonie, wygraliśmy 2 z 5 trofeów i wciąż gramy na dwóch frontach. Gdybyśmy zdobyli te punkty, bylibyśmy wyżej, ale myślę, że zrobiliśmy tyle, ile pokazuje pozycja w tabeli. Jeśli bylibyśmy wyżej, zespół byłby lepszy, ale mamy co mamy.

– Musimy być realistami, ciężko pracujemy. Wciąż mamy przed sobą dwa miesiące i wiele może się wydarzyć. Oczywiście, że chcemy wygrywać. Miłe jest to, że nie przegraliśmy od wielu spotkań. Jest tak jak widać, gdybyśmy byli faworytem, pewnie bylibyśmy dziś pierwsi – dodał Ibra.

Źródło:

The Telegraph

Dyskusja